Nowa Micra miała premierę w Poznaniu

Nissan pragnie powtórzyć sukces sprzed trzydziestu lat. Na targach motoryzacyjnych w Paryżu zaprezentował nową, piątą już, generację modelu Micra. Poznańska premiera miała miejsce 28 października w nowo wybudowanym salonie Nissana w Komornikach. Japans Motor Salon w którym prezentowano najnowszą Micrę został wybudowany według najnowszych wyśrubowanych standardów, a sam samochód prezentowała się fenomenalnie

Nowa Micra miała premierę w Poznaniu

Producent postawił na funkcjonalność i sportową stylistykę tego miejskiego hachback’a. Nowa koncepcja designu skupia się na proporcjonalności bryły auta. Dzięki temu nowa Micra jest dłuższa, szersza i niższa od swoich poprzedniczek, a co za tym idzie, jej wnętrze zyskało sporo przestrzeni dla pasażerów. 

Wygoda jednak na tym się nie kończy. Jak przystało na japońskiego producenta, auto wyposażone jest w ogrom technologicznych systemów ułatwiających życie użytkownika. Nowa Micra to jedynie kontynuacja świetnie sprzedającego się modelu, oprócz niej Nissan zaprezentował również całkowitą nowość – model Leaf, którym doskonale wpisuje się w trend projektowania pojazdów całkowicie elektrycznych. Co ciekawe, Leaf nie tylko wykorzystuje zgromadzony w akumulatorach prąd do jazdy, ale w razie potrzeby może stać się źródłem zasilania dla niewielkiego domostwa.