Trzy ronda i ogromne korki – fatalnie na rondach: Rataje, Śródka i Starołęka

Fatalnie – tak można opisać sytuację wokół trzech poznańskich rond: Starołęka, Rataje i Śródka. Kierowcy chcący do nich dojechać i przez nie przejechać, tracą na to nawet kilkadziesiąt minut.

Trzy ronda i ogromne korki – fatalnie na rondach: Rataje, Śródka i Starołęka

Dojazd do Ronda Starołęka ul. Starołęcką zakorkowany jest już przed torami kolejowymi, na wysokości ul. Książęcej. “Stoi” także ul. Maya.

Dojazdy ul. Hetmańską zakorkowane od Ronda Żegrze z jednej strony i od ul. Dolna Wilda z drugiej. Dojazd od strony ul. Zamenhofa odbywa się płynnie.

Na Rondzie Rataje sytuacja jest jeszcze gorsza – ul. Zamenhofa zakorkowana już od wysokości skrzyżowania z ul. Krucza. Kierowcy stoją również na ul. Piłsudskiego od wysokości SP numer 19, do dojazdu do ul. Zamenhofa.

Trasa katowicka, czyli ul. Krzywoustego, zakorkowana od ul. Szwedzkiej do Ronda Rataje. W przeciwnym kierunku, korek zaczyna się już na wysokości ul. Maratońskiej.

Ogromny korek czeka kierowców od ul. Hlonda, jeszcze przed Zawadami, przez Rondo Śródka, aż do Ronda Rataje. Coraz dłuższa kolejka samochodów także na ul. Warszawskiej.

“Stoi” również zjazd z Ronda Śródka – ul. Wyszyńskiego i Estkowskiego aż do Garbar.

© 2021 MotoPoznań

Realizacja