Wieczorny policyjny pościg za złodziejem samochodu, który pijany próbował przejechać policjanta

W czwartek wieczorem na ul. Poznańskiej w Kaliszu rozegrały się sceny niczym z filmu akcji. Złodziej poruszający się skradzionym samochodem uciekał przed policją, uderzył w radiowóz i próbował przejechać jednego z funkcjonariuszy.

Wieczorny policyjny pościg za złodziejem samochodu, który pijany próbował przejechać policjanta

Zdarzenie ma swój początek w Pleszewie, gdzie dokonano kradzieży samochodu marki Peugeot 407. Kaliscy policjanci otrzymali zgłoszenie, że sprawca porusza się drogą w kierunku Kalisza, dlatego na wjeździe do miasta ustawiono patrol z dwoma radiowozami.

W pewnym momencie funkcjonariusze zauważyli poszukiwany samochód, który zbliża się do miasta jadąc środkiem jezdni i poruszając się z dużą prędkością. Mundurowi dali sygnał kierowcy, że ma się zatrzymać, lecz ten go zignorował, dlatego rozpoczęto pościg.

W pewnym momencie policjant z jednego z radiowozów wyprzedził kierowcę i próbował zastawić drogę ściganemu. Kierujący Peugeotem gwałtownie zahamował i uderzył w tył policyjnego pojazdu. Gdy funkcjonariusz wysiadł, by zatrzymać kierowcę, ten odjechał od radiowozu, próbował przejechać policjanta, a następnie odjechał. Mundurowi ponownie rozpoczęli pościg i ostatecznie zatrzymali samochód na końcu ul. Poznańskiej w Kaliszu.

Jak się okazało, siedzący za kierownicą skradzionego Peugeota 35-letni mieszkaniec powiatu pleszewskiego był pijany. Badanie wykazało w jego organizmie 1,5 promila alkoholu. Co więcej, nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Pobrano mu krew, która zostanie przekazana na badania pod kątem obecności środków odurzających.

Policjanci z radiowozu, w który uderzył sprawca zostali przebadani w szpitalu.