PIjany i pod wpływem narkotyków potrącił pieszych, a potem zbiegł z miejsca zdarzenia

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło w czwartkowy wieczór na ul. Spacerowej w Kamionkach pod Poznaniem. Kierujący samochodem potrącił trzy osoby, a następnie zbiegł z miejsca zdarzenia. Został zatrzymany przez innego mieszkańca, który wezwał służby. Okazało się, że sprawca był pod wpływem alkoholu i narkotyków.

PIjany i pod wpływem narkotyków potrącił pieszych, a potem zbiegł z miejsca zdarzenia

Do wypadku doszło w godzinach późnowieczornych na ul. Spacerowej w podpoznańskich Kamionkach. Rozpędzony samochód osobowy potrącił trzy idące drogą gruntową osoby, a następnie zbiegł z miejsca zdarzenia.

Pomocy poszkodowanym udzielił przejeżdżający tamtędy chwilę później jeden z sąsiadów. Po zebraniu informacji, ruszył w kierunku, w którym uciekł sprawca wypadku. Na parkingu pobliskiego parketu odnalazł opisany samochód i mężczyznę. Kierowcy nakazał pozostanie w samochodzie, a sam wezwał na miejsce policję. Mężczyzna posłuchał i czekał wraz ze zgłaszającym na przyjazd mundurowych.

Badanie wykazało, że miał prawie 2,6 promila alkoholu w organizmie. Był także pod wpływem narkotyków. Funkcjonariusze ustalili także, że nie miał uprawnień do kierowania pojazdami.

Sprawą zajmują się policjanci z Wydziału Dochodzeniowo śledczego Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu. Mężczyzna prawdopodobnie usłyszy kilka zarzutów, w tym prowadzenia pojazdu bez uprawnień, pod wpływem środków odurzających, doprowadzenia do wypadku, nieudzielenia pomocy oraz ucieczki z miejsca wypadku.

Stan osób poszkodowanych nie jest znany, wszyscy zostali przetransportowani do szpitala.