Rondo Skubiszewskiego i ul. Jugosłowiańską połączy droga rowerowa

Droga rowerowa wzdłuż ul. Grunwaldzkiej zostanie wydłużona. Spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie ogłosiła przetarg, który wyłoni wykonawcę prac budowlanych na odcinku od ul. Jugosłowiańskiej do ronda Skubiszewskiego.

Rondo Skubiszewskiego i ul. Jugosłowiańską połączy droga rowerowa

Wybrany w postępowaniu przetargowym wykonawca na przeprowadzenie wszystkich robót budowlanych oraz wykonanie oznakowania poziomego i pionowego wraz z wprowadzeniem docelowej organizacji ruchu będzie miał 180 dni od zawarcia umowy. Dzięki realizacji tej inwestycji rowerzyści będą mogli bezpiecznie i komfortowo dojechać z Junikowa do centrum, ponieważ nowy odcinek połączy wybudowane w dwóch ostatnich latach drogi rowerowe od ul. Jugosłowiańskiej do terenów w okolicach Międzynarodowych Targów Poznańskich z drogą łączącą rondo Skubiszewskiego z ul. Malwową na Junikowie – mówi Marcin Gołek, wiceprezes zarządu spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.

W efekcie zaplanowanych prac dwukierunkowa droga rowerowa o nawierzchni bitumicznej powstanie  po północnej stronie ul. Grunwaldzkiej od ronda Skubiszewskiego do ul. Rumuńskiej, zaś po południowej – na odcinku od ronda Skubiszewskiego do Jugosłowiańskiej, na którym wymieniona zostanie również nawierzchnia chodnika. Przewidziano też m.in. przebudowę nawierzchni skrzyżowania z ul. Węgorka, na którym – podobnie jak na skrzyżowaniu z ul. Jugosłowiańską – przebudowana zostanie sygnalizacja świetlna. Nasadzenia zieleni planowane są na jesień, która bardziej sprzyja przyjmowaniu się roślin.

Podmioty zainteresowane udziałem w postępowaniu przetargowym swoje oferty mogą składać do 22 lutego.

© 2021 MotoPoznań

Realizacja