“Szeryf lewego pasa” zablokował na S5… pojazdy, które chciały odśnieżyć trasę, by rozładować korek

Warunki do jazdy w Wielkopolsce nie są dziś dobre – opady śniegu, wiatr powodujący zamiecie śnieżne, marznąca warstwa na jezdni oraz ograniczona widoczność i widzialność – wszystko to sprawia, że prędkość pojazdów nie jest zbyt duża. Jak się okazuje, na trasie S5 znalazł się również kierowca, który postanowił blokować powolną jazdą lewy pas ruchu blokując także… samochody do odśnieżania chcące odśnieżyć trasę, by rozładować korek, w którym utknął.

“Szeryf lewego pasa” zablokował na S5… pojazdy, które chciały odśnieżyć trasę, by rozładować korek

Film z nagraniem zamieścił profil @Autostrady_Pol. Jak wyjaśniono, na trasie S5 pod Poznaniem powstał korek w związku z warunkami na drodze. Samochody powoli poruszały się prawym pasem ruchu – tylko prawym, ponieważ przez kilka kilometrów jeden z kierowców samochodu ciężarowego postanowił blokować ruch na lewym pasie.

W ten sposób nie tylko wydłużył korek blokując innych kierowców, ale przede wszystkim zablokował także… samochody do odśnieżania dróg, które jechały, by oczyścić jezdnię z tego, co utrudniało ruch tworząc korek. Tym samym, tzw. “szeryf lewego pasa” wydłużył utrudnienia, przez które sam miał problem z poruszaniem się po drodze.