Poranne dachowanie na A2 i ogromne korki na autostradzie i S11 (Aktualizacja)

We wczesnych godzinach porannych, na 162 km, doszło do dachowania na autostradzie A2, na nitce w kierunku Świecka. Na miejscu tworzą się coraz większe korki w obu kierunkach, pomiędzy węzłami Krzesiny i Komorniki. Blokuje się również trasa S11.

Poranne dachowanie na A2 i ogromne korki na autostradzie i S11 (Aktualizacja)

Obecnie, korek na autostradzie A2 w kierunku Warszawy rozpoczyna się na wysokości CH Auchan w Komornikach i sięga węzła Krzesiny. W drugą stronę, kierowcy stoją od Krzesin do wysokości Factory w Luboniu.

Na S11 od strony Kórnika, zator rozpoczyna się na wysokości rozjazdu w Koninku i kończy na węźle Krzesiny. Niestety, mocno zakorkowany również dojazd do Ronda Rataje – tutaj korek na wszystkich pasach rozpoczyna się od wysokości Chartowa.

Na trasie wylotowej kierowcy także nie mają lekko. Korek rozpoczyna się na wiadukcie Franowo, za którym na dodatek rozpoczyna się zwężenie jezdni wynikające z prowadzonego montażu barier ochronnych i sięga aż do zjazdu na autostradę A2.

Coraz gorzej wyglądają również osiedla na Ratajach i Chartowie, a także okolice ul. Hetmańskiej – kierowcy próbują „uciekać” z zakorkowanej A2 i S11.

AKTUALIZACJA (09:19):

Bez korka na trasie katowickiej przed węzłem Krzesiny na obu nitkach. Zmniejsza się również zator na autostradzie A2. Nadal duży ruch na Starołęce i Hetmańkiej, a także na ul. Krzywoustego przed Rondem Rataje.

© 2021 MotoPoznań

Realizacja