Jak odzyskać część kosztów związanych z tankowaniem paliwa?

Wysokie ceny paliwa sprawiają, że rosną wydatki związane z tankowaniem samochodu. Chociaż na rosnące tempo cen na stacjach paliw nie masz wpływu, możesz odzyskać część pieniędzy. Dowiedz się, w jaki sposób.

Jak odzyskać część kosztów związanych z tankowaniem paliwa?

Nawet 400 zł miesięcznie – tyle mogą wynosić wydatki związane z tankowaniem pojazdu. Kwoty nierzadko bywają znacznie większe – wiele zależy od tego, jak wiele kilometrów każdego miesiąca pokonuje kierowca. Wcale jednak nie trzeba ograniczać wykorzystania samochodu – wszak po to jest, aby nie trzeba było korzystać ze środków transportu publicznego. Wystarczy wdrożyć kilka poniższych wskazówek, aby możliwy był zwrot za paliwo.

1. Ekonomiczna jazda

Poruszanie się autem zgodnie z zasadami ekonomicznej jazdy to podstawa. Każdy kierowca powinien pamiętać o tym, aby:

  • jak najszybciej zmienić bieg na wyższy zaraz po ruszeniu pojazdu,
  • hamować silnikiem,
  • dostosować prędkość do warunków na drodze, tzn. nie rozpędzać się, gdy sygnalizacja wskazuje czerwone światło,
  • unikać gwałtownego przyspieszania i hamowania,
  • dostosować obroty silnika do biegu.

Stosując się do powyższych wskazówek eco-drivingu, szybko zauważysz różnicę w portfelu.

2. Udział w programach lojalnościowych

Udział w programach lojalnościowych może zapewnić zwrot za paliwo. Przykładem może być Moto Konto z oferty Toyota Banku wraz z aplikacją Tankuj Korzyści, dzięki czemu kierowca może otrzymać cashback w wysokości nawet 10% kosztów tankowania.

Zwrot za paliwo dostępny jest dla wszystkich osób posiadających Moto Konto – niezależnie od tego, jakiej marki mają samochód. Koniecznością jest spełnienie kilku warunków, m.in. w zakresie średniego miesięcznego salda, średniego miesięcznego salda depozytów czy minimalnej miesięcznej kwoty transakcji kartą płatniczą. Nie są to wyśrubowane zasady, dlatego właściwie każdy ma szansę na zwrot za paliwo.

3. Tankowanie na tańszych stacjach benzynowych

Chcąc odzyskać choćby część kosztów związanych z tankowaniem paliwa, warto wybierać tanie stacje benzynowe. Być może w najbliższej okolicy (np. podczas powrotu z pracy, odbierania dziecka ze szkoły itp.) takie stacje, które oferują benzynę w niższych cenach.

Pamiętaj przy tym, aby unikać tankowania na autostradach oraz popularnych drogach krajowych. Ceny paliwa w takich miejscach mogą być droższe nawet o kilka groszy.

Chcesz, aby zwrot za paliwo był możliwie jak największy? Nie ograniczaj się wyłącznie do jednej metody. Stosuj je wszystkie, aby domowy budżet odczuł sporą ulgę.

 

 

//