5 grudnia 2021

Porsche Diego Maradony trafiło na licytację. “Z tym samochodem wiąże się ciekawa historia”

Porsche 911 Carrera 2 Cabrio (964), które należało do Diego Maradony będzie zlicytowane przez luksusowy dom aukcyjny Bonhams. Internetowa aukcja potrwa od 3 do 10 marca. Cena kabrioletu jest szacowana na 150 – 200 tysięcy euro. Samochód należał do piłkarza w latach 1992-93. Argentyńczyk był wówczas zawodnikiem Sevilli.

Porsche Diego Maradony trafiło na licytację. “Z tym samochodem wiąże się ciekawa historia”

– To Porsche 964 Carrera 2. Oryginalny samochód, który prosto z fabryki został dostarczony Diego Armando Maradonie. To wyjątkowe Porsche, bo przede wszystkim jest to jeden z zaledwie 1200 wyprodukowanych egzemplarzy. To dosyć mała liczba produkcyjna jak na Porsche. Samochód ma oryginalny wygląd turbo, który można rozpoznać po większych skrzydłach z przodu i z tyłu – przekazał Gregory Tuytens.
– Z tym samochodem wiąże się ciekawa historia. Maradona został w nim zatrzymany, gdy jechał 180 km/h w centrum Sewilli. Przejeżdżał na czerwonych światłach i znacząco przekroczył dopuszczalną prędkość jazdy – poinformował pracownik domu aukcyjnego Bonhams.
– Porsche będzie wystawione na aukcji internetowej Bonham. Samochód będzie można licytować od 3 do 10 marca. Oczekujemy wielu fanów i kolekcjonerów Porsche oraz kolekcjonerów innych klasycznych samochodów. Szacunkowa wartość tego Porsche wynosi od 150 do 200 tysięcy euro, ale biorąc pod uwagę zainteresowanie, z którym spotkaliśmy się do tej pory, sądzę, że może to być znacznie więcej – oznajmił ekspert.