Nowe malowanie pasów, linii i kopert

Rozpoczęło się odnawianie oraz malowanie nowego oznakowania poziomego – linii, kopert, przejść dla pieszych na poznańskich ulicach. Wymalowana będzie powierzchnia równa 124 Orlikom.

Nowe malowanie pasów, linii i kopert

Tego typu prace rozpoczynają się każdego roku w okolicach długiego majowego weekendu. Wówczas pogoda pozwala na dzienne i nocne malowanie. Do takich robót konieczna jest bowiem mała wilgotność powietrza, dodatnie temperatury i brak opadów.

W tym roku rozpoczęto między innymi od odmalowania 50 kopert dla pojazdów osób z niepełnosprawnościami. Następnie ekipy malujące przeniosły się na ulice bardziej oddalone od centrum. Oznakowanie będzie m.in. na ulicach Piątkowa i Smochowic. W najbliższych dniach prace mają być prowadzone także na głównych ciągach prowadzących do peryferyjnych osiedli.

Gdy jeszcze bardziej zmniejszy się wilgotność powietrza będzie można przystąpić do nocnego malowania także w centrum miasta oraz na głównych arteriach komunikacyjnych, tak by nie powodować dodatkowych utrudnień w ruchu w ciągu dnia.

Prace będą prowadzone aż do jesieni. Oznakowanie, które zostanie wymalowane w tym roku będzie miało powierzchnię około 230 tysięcy metrów kwadratowych, czyli w przybliżeniu tyle ile wynosi powierzchnia 124 boisk Orlików przeznaczonych do gry w piłkę nożną.