ZDM rozpoczął odnawianie poziomego oznakowania na ulicach Poznania

ZDM rozpoczął coroczne odnawianie i malowanie nowego oznakowania poziomego na poznańskich ulicach. To nie tylko linie rozdziału jezdni, ale także koperty czy przejścia dla pieszych.

ZDM rozpoczął odnawianie poziomego oznakowania na ulicach Poznania

 

Tego typu prace prowadzone są regularnie, a rozpoczynają się w okolicach długiego weekendu majowego, kiedy to pogoda staje się coraz lepsza i pozwala na wykonywanie malowania zarówno w dzień jak i w nocy. Potrzebne są do tego dodatnie temperatury, brak opadów i mała wilgotność powietrza.

W tym roku majówka spotkała się z dość kapryśną pogodą, dlatego na razie nie zdecydowano się na prace nocne, a część dziennych jest ograniczana.

Nie oznacza to jednak, że nie wykonano żadnych prac. Do tej pory odmalowano już m.in. 50 kopert dla pojazdów osób z niepełnosprawnościami. Następnie drogowcy rozpoczęli prace na ulicach oddalonych od centrum i z mniejszym natężeniem ruchu, gdzie możliwe jest prowadzenie prac w ciągu dnia. Wymalowano oznakowanie m.in. na Smochowicach i Piątkowie. W najbliższych dniach planowane jest kontynuowanie robót na peryferiach Poznania.

Gdy pogoda się ustabilizuje, a wilgotność zmniejszy rozpocznie się nocne malowanie, które będzie dotyczyć przede wszystkim centrum miasta, gdzie prace w ciągu dnia spowodowałyby duże utrudnienia w ruchu.

Prace będą prowadzone przez wiosnę, lato aż do jesieni.