Czy Wielkopolska stanie się krainą kamperów ? Powstała specjalna mapa

Od zeszłego roku bardzo wzrosło zainteresowanie indywidualną organizacją wypoczynku blisko natury i z dala od popularnych miejsc. Wiele osób zdecydowało się na zakup lub wynajem kampera, a inna grupa turystów odkryła uroki biwakowania pod namiotem. Z myślą o jednych i drugich Wielkopolska Organizacja Turystyczna przygotowała obszerny folder: Wielkopolska: kemping, karawaning, biwak.

Czy Wielkopolska stanie się krainą kamperów ? Powstała specjalna mapa

W atrakcyjnych przyrodniczo zakątkach Wielkopolski znajdują się liczne i urozmaicone obiekty: od kempingów, przez pola namiotowe i biwakowe, aż do prywatnych parceli przy gospodarstwach agroturystycznych, na których może stanąć jedna przyczepa lub kilka namiotów. Rozmaite oferty z różnych lokalizacji zebrano w jednym miejscu – informatorze dla turysty szukającego kontaktu z naturą i zainteresowanego aktywnym wypoczynkiem. Jest to jak do tej pory najbardziej kompleksowy przewodnik po wielkopolskich kempingach i polach namiotowych.

Oprócz katalogu ofert publikacja zawiera praktyczny zbiór wiadomości dla początkujących – ABC biwakowania – oraz autorskie programy wycieczek weekendowych. Folder zachęca też Wielkopolan, by na kemping lub pod namiot udali się, korzystając z połączeń Kolei Wielkopolskich.

Pierwsza wersja informatora jest dostępna na stronie wielkopolska.travel

Wielkopolska Organizacja Turystyczna zapowiada druk w czerwcu. W maju będzie czekać jeszcze na zgłoszenie obiektów, które nie zdążyły wcześniej przekazać informacji. Wtedy też folder zostanie uzupełniony o listę miejsc do uprawiania bushcraftu, które Lasy Państwowe udostępniają od maja w ramach programu Zanocuj w Lesie.

Wszystkich zainteresowanych zachęcamy do kontaktu: daria.miedziejko@wot.org.pl