21 września 2021

Kamil Czajkowski, człowiek który sprzedaje samochody z historią

W poniedziałkowym programie Hej Poznań mieliśmy przyjemność gościć człowieka, który sprowadził do Polski unikatowe w skali świata samochody. Kamil Czajkowski, bo o nim mowa, jest właścicielem firmy Austor która swoją działalność rozpoczęła około 3 lata temu. To grupa ludzi, których łączy wspólna pasja jaką jest motoryzacja.

Kamil Czajkowski, człowiek który sprzedaje samochody z historią

W sobotę 5 czerwca, w siedzibie firmy, odbył się wyjątkowy event pod hasłem Dzień Dziecka dla dużych dzieci.

W obszernej kolekcji mogliśmy zobaczyć auta historyczne, ale też klasyki lat 90 czy najnowsze modele znanych marek. Na co dzień Austor zajmuje się nie tylko samym sprowadzaniem samochodów, ale przede wszystkim dbaniem o zachowanie ich w jak najlepszym stanie, co w przypadku klasyków nie jest wcale takie łatwe. Wymaga to przede wszystkim wiedzy, dbałości o szczegóły i ogromnego nakładu pracy, którego często nie widzimy oglądając finalny efekt.

I chociaż wszystkie modele, które możemy obejrzeć w podpoznańskim Chludowie są wyjątkowe, to warto przyjrzeć się bliżej kilku szczególnym egzemplarzom.

Jednym z nich jest replika samochodu Lincoln Continental, czyli dokładnie tego, który znany jest z filmu American Gangster z Danzelem Washingtonem. Niesamowite auto z 1969 roku, ze śladami po kulach to widok, który zrobił wrażenie na wszystkich bez wyjątku.

W tym miejscu warto też wspomnieć o kolejnej bardzo ciekawej replice jaką jest Porsche 917.

Samochód, który pierwszy raz został zaprezentowany w 1969 roku w Genewie to auto kultowe, znane między innymi z tego, że to właśnie za sprawą tego modelu, w 1970 roku, rozpoczęły się zwycięstwa w klasyfikacji generalnej w Le Mans. Co za tym idzie, Porsche stało się jedyną firmą, która w Le Mans zwyciężyła aż 16 razy!

Mało samochodów wyścigowych na świecie jest tak wyjątkowych. To auto, które w sposób niezrównany zdominowało sport motorowy i stało się wyznacznikiem trendów w technice turbo.

Nasze zestawienie zamyka wyjątkowy Rolls Royce należący kiedyś do Bogusława Bagsika – znanego twórcy spółki Art-B, który w 1991 roku znalazł się na 8. miejscu na liście 100 najbogatszych Polaków tygodnika Wprost. Auto kultowe, a dodatkowo historia jego kontrowersyjnego właściciela sprawia, że to właśnie ten model spotyka się z ogromnym zainteresowaniem.

Podczas wydarzenia przeprowadzono wiele wartościowych rozmów, goście dzielili się swoją wiedzą i doświadczeniem, a na dzieci czekał wyjątkowy, dmuchany zamek.

Mogliśmy też spróbować różnych mięs z grilla, które specjalnie na to wydarzenie przygotował Jakub Reszka, znany z programu Top Chef Polska. A to wszystko w towarzystwie pięknej pogody i uśmiechniętych gości!

Event zakończony został niesamowitym koncertem na żywo w wykonaniu Pawła Bączkowskiego, polskiego wokalisty, który zabrał nas w podróż w klimacie country, ale zaśpiewał dla nas również covery wielu znanych utworów.

Zachęcamy do obejrzenia wywiadu z Kamilem Czajkowskim – człowieka, dzięki któremu w sobotę działa się motoryzacyjna magia!