6 sierpnia 2021

Poznań Moto Fest już w ten weekend

Supersamochody, motoryzacyjne klasyki, pojazdy kolekcjonerskie i rajdowe – wszystko to będzie można spotkać już w ten weekend na Poznań Moto Fest na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Poznań Moto Fest już w ten weekend

Będzie to druga edycja Poznań Moto Fest. Pierwsza odbyła się rok temu, gdy z uwagi na pandemię, nie można było zorganizować tradycyjnego Poznań Motor Show. Także i w tym roku na miłośników motoryzacji czekać będzie wiele atrakcji na terenie MTP. Będzie to pierwsza po ostatnim lockdownie impreza z udziałem publiczności przez Targi Poznańskie.

Na uczestników czekać będzie ponad 200 samochodów, dlatego z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Wśród ich będą zarówno kolekcjonerskie jak i te na sprzedaż.

Jednym z wystawców będzie dobrze znany poznaniakom the.collection. Na terenie MTP zaparkuje swoimi wszystkimi samochodami, w tym m.in. Ferrari F355 Spider; Lamborghini SVJ; Lancia Delta HF Integrale; McLaren 600lt; McLaren 720s i Shelby GT500.

Nie zabraknie także motoryzacyjnych klasyków, o które zadba Giełda Klasyków. W strefie francuskiej motoryzacji pojawią się dwa samochody marki Citroen. Na MTP pojawią się też kabriolety i Opel Olympia A Coupe z 1968 roku. Amerykański akcent zapewnią sportowy przedstawiciel końca lat 80., grzmiący silnikiem V8 Chevrolet Camaro RS oraz Ford Thunderbird S.C. Perłą w kolekcji Giełdy Klasyków będzie Fiat 130 Coupe.

Retro pojazdy zaprezentuje równeż Automobilklub Wielkopolski.

Ciekawie zapowiada się ekspozycja Austor, czyli dealera aut z historią. Wśród nich są okazy motosportu, supersamochodów, samochodów luksusowych i klasyki. Niewątpliwą gwiazdą będzie Lincoln Continental. To samochód, który został użyty w filmie “American Gangster” i był ostrzelany na planie filmowym. Oprócz niego pojawią się: BAC Mono; Volvo p1800; Karman Ghia; Jaguar e-type; Rolls-Royce; Citroen 15h six czyMustang FastBack Gt.

Atrakcją będzie Positive Ways, które wzbudziło duże zainteresowanie w ubiegłym roku. Kolumna kilkudziesięciu pojazdów przejeżdżając przez Polskę zatrzymała się wówczas na poznańskich targach. Także i w tym roku zawitają na Moto Fet, gdzie w niedzielę ok. godziny 14:00 uroczyście przejadą przez teren imprezy.

Wśród wystawców pojawią się także prywatni kolekcjonerzy oraz dealerzy samochodowi. Będzie można również zajrzeć do strefy Blackzone, czyli miejsca, które szczególnie spodoba się fanom tuningu. Wzrost zainteresowania Polaków caravaningiem nie pozostał niezauważony i podczas Moto Fest zadbano także o strefę poświęconą właśnie tego typu pojazdom.

Dla najmłodszych przygotowano m.in. tor gokartowy, symulatory jazdy samochodem i inne atrakcje da najmłodszych fanów.

Weekendowa impreza będzie odbywać się na otwartej przestrzeni. Wyjątkiem będą motoryzacyjne klasyki i caravany, które „zaparkują” w pawilonie numer 3.

Poznań Moto Fest będzie się odbywać w sobotę i niedzielę. Pierwszego dnia w godzinach 10:00-17:00, a drugiego 10:00-16:00.

Wejście na targi odbywać się będzie przez Hol Wschodni (ul. Głogowska), wjazd bramą nr 7 od strony ul. Bukowskiej.

Bilety można zakupić online na stronie ToBilet.pl. Pojedyncza wejściówka kosztuje 20 zł, ulgowy – 15 zł (dzieci od 7. do 15. roku życia i osoby z I grupą inwalidzką). Posiadacze Karty Dużej Rodziny wejdą za 10 zł, a dzieci do 6. roku życia włącznie – bezpłatnie.

Uczestnicy wydarzenia zobowiązani są do przestrzegania zasad reżimu sanitarnego, a także wypełnic ankietę epidemiologiczną.

 

autorka: A. Karczewska