Ulica Ożarowska w nowej odsłonie ma być gotowa za kilka lat

Poprawa dojazdu w rejonie Głuszyny, rozłożenie ruchu kołowego między kilka ulic i zapewnienie alternatywnej trasy to główne cele planowanej przebudowy ul. Ożarowskiej. Ogłoszono przetarg na opracowanie projektu budowlanego i wykonawczego w tym zakresie.

Ulica Ożarowska w nowej odsłonie ma być gotowa za kilka lat

 

Niedawno informacja o planowanej przebudowie wzbudziła duże zainteresowanie mieszkańców, którzy czekają na tę inwestycję od lat. Obecnie ul. Ożarowska jest drogą gruntową i niewiele osób z niej korzysta.

Przebudowa ma objąć odcinek od ul. Głuszyna do ul. Czernichowskiej. W ramach inwestycji powstanie także nowy chodnik oraz droga rowerowa od ul. Czernichowskiej do ul. Obodrzyckiej.

Docelowo ma być to trasa alternatywna dla ul. Starołęckiej, która obecnie charakteryzuje się dużym natężeniem ruchu kołowego. Jednocześnie będzie także trasą dojazdową dla autobusów z Głuszyny do pętli tramwajowej przy ul. Unii Lubelskiej poprzez wiadukt w ciągu ul. Gołężyckiej.

Ogłoszono przetarg na opracowanie projektu budowlanego i wykonawczego dla inwestycji, który ma być gotowy w 2023 roku. Realizacja inwestycji będzie zależna od możliwości zapewnienia jej finansowania. Wartość budowy poszczególnych wariantów to ok. 24-25 mln złotych, w czym mieści się także konieczność wykupienia gruntów.

Przebudowa powinna zakończyć się do 2025 roku.