SPP Wilda. Zmiany w organizacji ruchu

Nowe oznakowanie związane ze Strefą Płatnego Parkowania pojawi się w północnej części Wildy jeszcze w tym tygodniu. Oznacza to, że część kierowców będzie musiała przeparkować swoje samochody. Zakończenie kluczowych prac planowane jest do końca lipca.

SPP Wilda. Zmiany w organizacji ruchu

W tym tygodniu prace przy wprowadzaniu oznakowania związanego ze Strefą Płatnego Parkowania prowadzone będą pomiędzy ul. Przemysłową, a Górną Wildą. To jedne z ostatnich ulic, na których nie wprowadzono jeszcze projektu SPP.

Prace będą prowadzone na:

26 lipca – ul. Spychalskiego (odcinek Przemysłowa – Wierzbięcice), ul. św. Czesława (odcinek Przemysłowa – Wierzbięcice),

27 lipca – ul.Różana i ul. Spadzista,

28 lipca – ul. Niedziałkowskiego,

29 lipca – ul. Przemysłowa.

Kierowco! Przeparkuj pojazd

Podczas prac obowiązywać będzie zakaz zatrzymywania się, a pozostawione auta zostaną odholowane na koszt właścicieli. Informują o tym znaki drogowe ustawione minimum 5 dni przed rozpoczęciem prac. Osoby, których samochody zostaną odholowane, muszą liczyć się z koniecznością zapłaty 520 zł za holowanie, 40 zł za każdą rozpoczętą dobę postoju na parkingu strzeżonym, a także mandatu karnego wystawionego przez straż miejską.

Nowa organizacja ruchu, w tym sposób parkowania, zaczną obowiązywać bezpośrednio po zakończeniu robót. Do końca lipca br. planowane jest zakończenie kluczowych prac związanych z wprowadzeniem płatnego parkowania na wildeckich i łazarskich ulicach. Oznacza to, że od 2 sierpnia kierowcy będą musieli zapłaci za postój na całym, nieobjętym miejskimi inwestycjami, obszarze obu osiedli.