21 września 2021

Wstępne ustalenia policji co do trzeźwości sprawcy porannego wypadku w Kórniku

Policja wyjaśnia okoliczności porannego wypadku na trasie S11 w Kórniku, w którym zginęły dwie osoby po tym, jak bus uderzył w pojazdy służby drogowej. Rzecznik policji przekazał wstępne ustalenia dotyczące trzeźwości sprawcy.

Wstępne ustalenia policji co do trzeźwości sprawcy porannego wypadku w Kórniku

Do wypadku doszło około godziny 6:00 na węźle Kórnik Południe na trasie S11 w kierunku Poznania. Rozpędzony bus wjechał w pojazdy służby drogowej. Dwie osoby poniosły śmierć na miejscu.

Według wstępnych ustaleń policji, kierujący busem niedostatecznie obserwował sytuację na drodze, w wyniku czego doszło do zdarzenia. Funkcjonariusze nie wykluczają, że do wypadku mogło przyczynić się zmęczenie kierowcy.

– Ten kierowca, który jechał tym samochodem dostawczym, najprawdopodobniej nie dość dobrze obserwował to, co się dzieje przed jego samochodem. Bierzemy pod uwagę, że mógł pracować za kierownicą jako kierowca przez wiele godzin i mógł być zmęczony – przekazał Andrzej Borowiak, rzecznik wielkopolskiej policji

Sprawca wypadku został przewieziony do szpitala na badania kontrolne. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Pobrano krew do badań toksykologicznych, by sprawdzić, czy nie prowadził będąc pod wpływem substancji zabronionych.

Jak wskazał Andrzej Borowiak, wstępna ocena policji nie wykazała, by był on pod wpływem alkoholu.

autorka: A. Karczewska