Gdzie znajdę najtańsze OC samochodu?

Niebawem kończy się Twoje obowiązkowe ubezpieczenie samochodu i zastanawiasz się, w jaki sposób możesz oszczędzić na OC? Zależy Ci na tym, aby nie przepłacać – tym bardziej, że zakres OC jest zawsze taki sam, niezależnie od ceny? Dowiedz się, gdzie znajdziesz najtańsze OC!

Gdzie znajdę najtańsze OC samochodu?

Oczywiście w internecie!

Samodzielne poszukiwanie najtańszego OC zdecydowanie nie należy do prostych zadań. Jeśli kiedykolwiek próbowałeś znaleźć najbardziej korzystną ofertę we własnym zakresie, z pewnością doskonale zdajesz sobie z tego sprawę.
Przede wszystkim na rynku działa obecnie wiele mniejszych i większych towarzystw ubezpieczeniowych. Każde z nich obiecuje tanie OC, jednak później często okazuje się, że cena polisy jest bardzo wysoka. Dodatkowo samodzielne wypełnianie formularzy na stronach ubezpieczycieli, dzwonienie na infolinię czy spotkania z agentami – wszystko to jest bardzo czasochłonne.
Ostatecznie nie masz też pewności, czy rzeczywiście znalazłeś najtańsze ubezpieczenie, czy może w innej firmie cena byłaby niższa… Jak rozwiązać ten problem i nie poświęcać wielu godzin na poszukiwanie najtańszego ubezpieczenia?

Skorzystaj z kalkulatora OC!

Kalkulator OC to nowoczesne narzędzie, które jest idealne dla oszczędnych, nowoczesnych kierowców. Jeśli nie chcesz przepłacać za obowiązkową polisę, a jednocześnie zależy Ci na tym, żeby poszukiwanie ubezpieczenia nie zajęło zbyt wiele czasu, z pewnością docenisz taki kalkulator. Co istotne, pozwala on na porównanie ofert ubezpieczenia w różnych towarzystwach w kilka minut.

Darmowy kalkulator OC i AC dostępny na stronie porowneo.pl

Jak to działa?

Sposób działania kalkulatora OC jest bardzo prosty. Na samym początku należy wypełnić formularz, w którym pojawiają się pytanie dotyczące zarówno pojazdu, jak i kierowcy czy dnia, od którego ma obowiązywać polisa. Jeśli kiedykolwiek kupowałeś ubezpieczenie komunikacyjne, z pewnością dobrze znasz te pytania – występują one u większości ubezpieczycieli.
Po udzieleniu wszystkich odpowiedzi otrzymasz szczegółowe zestawienie cen OC w różnych towarzystwach ubezpieczeniowych. Dzięki temu będziesz mógł szybko znaleźć ofertę, która będzie dla Ciebie najbardziej korzystna. A kiedy już podejmiesz decyzję, możesz dokonać zakupu online, bez wychodzenia z domu. I gotowe – wystarczy kilka minut, abyś cieszył się nową, tanią polisą OC.

Zero ryzyka, zero zobowiązań

Od pewnego czasu chcesz skorzystać z kalkulatora OC, ale obawiasz się, że będzie to wiązało się z jakimiś zobowiązaniami finansowymi? Zdecydowanie nie. Dobrym przykładem może być kalkulator OC Porówneo. Możesz korzystać z niego wielokrotnie – na przykład jeśli masz dwa auta lub jeśli do końca Twojego OC zostało kilka miesięcy, ale już teraz chcesz zaplanować sobie wydatki związane z ubezpieczeniem. Kalkulator OC Porówneo jest narzędziem darmowym, a skorzystanie z niego nie wiąże się z żadnymi zobowiązaniami.
Co istotne, korzystając z kalkulatora masz gwarancję bezpieczeństwa, a jednocześnie pewność, że wybrane oferty pochodzą tylko z cieszących się dużym zaufaniem towarzystw ubezpieczeniowych, takich jak AVIVA, Generali lub Link4.

Podsumowanie

Konieczność corocznego zakupu ubezpieczenia OC spędza sen wielu kierowcom. I nic w tym dziwnego – ceny polisy potrafią być bardzo wysokie, a dodatkowo różnice między nimi są ogromne. Zdarza się, że ta sama osoba, która chce ubezpieczyć swoje auto, w jednej firmie może zapłacić 500 zł, a w innej 1500 zł. Skąd tak duże różnice? Otóż zakres OC jest regulowany przez ustawę, ale ubezpieczyciele mają pełną dowolność ustalania cen. Właśnie dlatego w niektórych firm ubezpieczenie jest bardzo drogie, a w innych – zaskakująco tanie. Jeśli chcesz mieć pewność, że kupujesz najtańsze ubezpieczenie samochodu, koniecznie skorzystaj z kalkulatora OC!