19 października 2021

Właściwe przygotowanie samochodu do jesieni – pomoc drogowa

Zbliżająca się jesień i zima to okres wyjątkowo wymagający dla każdego samochodu. Właściciele aut zastanawiają się w jaki sposób przygotować się do trudniejszych warunków jazdy. Zimowe warunki bywają także powodem wzmożonych interwencji pomocy drogowej. Warto zapoznać się z najważniejszymi informacjami na ten temat i sprawić w jaki sposób, można uchronić się przez różnymi trudnościami.

Właściwe przygotowanie samochodu do jesieni – pomoc drogowa

Pomoc drogowa MMM Service – jak przygotować swoje pojazdy do jesieni i zimy?

Pomoc drogowa MMM Service to usługa, z której wiele osób korzysta zwłaszcza w okresie jesiennym i zimowym, który jest bardzo wymagający dla samochodów. Aby uchronić się przed przykrymi zdarzeniami i utrudnieniami, warto podjąć wcześniej odpowiednie działania mające na celu przygotowanie samochodu po zimy. Warto właściwie przygotować swój samochód do nadchodzącej zimy

Wycieraczki

Pierwszą kwestią, o której należy pamiętać, gdy zbliża się zima, jest utrzymanie swojego pojazdu w czystości. Duża uwagę należy przede wszystkim poświęcić przedniej szybie. Warto dokładnie ją umyć, aby zapewnić sobie dobrą widoczność. Jeśli wycieraczki będą się poruszały po czystej powierzchni, przez dłuższy czas będą idealnie spełniały swoje zadania. Jeśli wycieraczki zaczynają zostawiać smugi, warto sprawdzić czy pióra są czyste i nie uszkodzone. W razie czego warto je wymienić.

Opony

Kolejnym elementem, o którym należy pamiętać są opony. Jesienią i zimą nawierzchnia jest śliska, dlatego wydłużona jest droga hamowania. Warto więc dbać o to w jakim stanie utrzymane są opony. Zimowe gumy powinny mieć przynajmniej 4,5 mm bieżnika, jeśli jest on mniejszy warto wymienić je na nowe. Kiedy temperatura na stałe spada poniżej 10 st. C. to najwyższa pora, aby zadbać o wymianie ogumienia.

Uszczelki

Jesienią i zimą elementem, który jest także narażony na zniszczenie są uszczelki. Kiedy w trakcie dnia przy wyższej temperaturze dostaje się do nich woda, a nocą, przy przymrozkach zamarza, może dojść do uszkodzeń. W rezultacie kierowca może mieć problem z otwieraniem drzwi. Aby uchronić się przed takim problemem, warto przecierać uszczelki ściereczką i zabezpieczać je specjalnym silikonem.

Światła

Aby przygotować w odpowiedni sposób samochód do jesieni i zimy dobrze jest także zadbać o światła. Mają one kluczową rolę, dlatego nie należy bagatelizować ich stanu. Dobrą praktyką jest regularne kontrolowanie ich stanu. Sygnałem do niepokoju powinno być nawet to, że żarówka świeci słabiej niż powinna. Jest to oznaka tego, że niedługo może się wypalić, warto więc zadbać o wymianę zanim do tego dojdzie.

Instalacja elektryczna

Jesień to także czas zwiększonego zużycia prądu. Zacznie działać ogrzewanie, dodatkowo częściej będą pracowały wycieraczki i inne elementy. Warto więc w pierwszej kolejności sprawdzić czy każdy z tych podzespołów działa w odpowiedni sposób. Należy włączyć ogrzewanie, sprawdzić podgrzewanie foteli, wewnętrzne oświetlenie, a także skontrolować działanie szyb i lusterek. Ponadto warto zdecydować się na odwiedzenie warsztatu samochodowego, aby sprawdzić stan akumulatora, hamulców, płynu chłodniczego i ogólny stan całego pojazdu.

Oferta firmy MMM Service

Firma MMM Service została utworzona w 2005 roku. Oferuje ona kompleksową usługę związaną z serwisowaniem samochodów. Firma zajmuje się usługami powypadkowymi, dzięki technicznej i merytorycznej pomocy na miejscu zdarzenia, czy w przypadku awarii samochodu. Oferowane usługi dotyczą przyjmowania szkód i zgłoszenie ich w odpowiednie miejsce, a także generowanie informacji dla firm ubezpieczeniowych. MMM Service charakteryzuje się fachową i kompleksowa obsługą oraz idealnym podejściem do klienta. Dzięki doświadczeniu i odpowiedniej wiedzy, możliwe jest zrealizowanie wszelkich usług na najwyższym poziomie. Dużym atutem firmy  jest także szczegółowe informowanie klientów o bieżącym toku czynności technicznych i merytorycznych. Wystarczy jeden telefon, aby otrzymać kompleksową pomoc W razie jakichkolwiek problemów, awarii czy wypadków, warto poprosić o pomoc pracowników firmy MMM Service. Z pewnością zrealizuje ona wszelkie usługi, a pracownicy na najwyższym poziomie zadbają o komfort i bezpieczeństwo klientów. Jesienią i zimą na drogach mogą się przydarzyć różne, niespodziewane sytuacje. Artykuł powstał we współpracy z: Pomoc Drogowa MMM Service ul. Złotowska 102 60-184 Poznań tel. kom 503750310