19 października 2021

Utrudnienia na Śródce i Ostrowie Tumskim – przygotowania do wdrożenia SPP

Rozpoczynają się prace przy wprowadzaniu nowej organizacji ruchu na Śródce i Ostrowie Tumskim, związanej z objęciem tych terenów Strefą Płatnego Parkowania.

Utrudnienia na Śródce i Ostrowie Tumskim – przygotowania do wdrożenia SPP

Pierwsze zmiany w organizacji ruchu wprowadzono już rok temu w ramach Pakietu dla Mobilności. Ograniczono możliwości wjazdu i parkowania na części obszarów, dzięki czemu znacznie poprawiło się bezpieczeństwo pieszych, a także wzrósł poziom estetyki w okolicy.

Teraz wprowadzane będą zmiany związane z wdrażaniem Strefy Płatnego Parkowania na Śródce i Ostrowie Tumskim.

Prace rozpoczną się w środę, 22 września. Tego dnia malowane będzie nowe oznakowanie poziome na ulicach: Cybińskiej, Filipińskiej i Ostrówek. Na czas prowadzonych robót wprowadzony zostanie czasowy zakaz zatrzymywania się i postoju, o czym informują ustawione wcześniej znaki.

Ten sam zakaz obowiązywać będzie w czwartek, 23 września, na Ostrowie Tumskim, gdzie wokół Katedry będą wyznaczane miejsca postojowe.

Jak informuje ZDM, na powyższych ulicach niewiele się zmieni w zakresie organizacji ruchu. Wyjątkiem będzie ul. Ostrówek, gdzie parkowanie będzie możliwe wyłącznie po jednej stronie ulicy. Zmiana wynika z faktu, że jezdnia jest zbyt wąska na umożliwienie zarówno ruchu dwukierunkowego jak i parkowania po obu stronach jezdni.

Również w tym tygodniu rozpocznie się montaż fundamentów pod parkomaty na Śródce, Ostrowie Tumskim i Zagórzu.  

Jednocześnie ZDM zaznacza, że przeprowadzenie prac w podanych terminach będzie uzależnione od warunków pogodowych.

 

autorka: A. Karczewska