4 grudnia 2021

Remont S11 dobiega końca. Koniec większości utrudnień już za kilka dni

Remont ponad 12-kilometrowego odcinka trasy S11 między węzłami Krzesiny i Kórnik Północ powoli dobiega końca. W przyszłym tygodniu udostępnione zostaną kolejne pasy ruchu, co usprawni przejazd. Prace są już na ukończeniu.

Remont S11 dobiega końca. Koniec większości utrudnień już za kilka dni

Remont S11 rozpoczął się w sierpniu i ma potrwać do początku listopada. Prace wiążą się z dużymi utrudnieniami dla kierowców – zwężeniem jezdni, przekładaniem ruchu między nitkami czy zamykaniem węzłów. Jak informuje GDDKiA w Poznaniu, prace powoli dobiegają końca.

Od najbliższego wtorku, 12 października, zmieniona zostanie organizacja ruchu, poprzez udostępnienie kierowcom obecnie zamkniętych odcinków trasy i węzłów. Będą mogli korzystać z dwóch pasów jezdni w każdym kierunku.

Co istotne, z uwagi na konieczność przeprowadzenia ostatnich prac, w tym oznakowania poziomego i uszorstnienia fragmentów nawierzchni, przez pewien czas będą jeszcze obowiązywać lokalne przewężenia jezdni ze zmienną lokalizacją.

Uszorstnienie jezdni planowane jest na łukach drogi. Ma to poprawić przyczepność, a tym samym bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

GDDKiA podkreśla jednak, że termin zmian organizacji ruchu może ulec zmianie w zależności od warunków atmosferycznych.

 

autorka: A. Karczewska