Zmiany w organizacji ruchu na Naramowicach

W związku z postępem prac przy przebudowie infrastruktury związanej z budową trasy tramwajowej na Naramowice w sobotę zostaną wprowadzone kolejne zmiany w organizacji ruchu w okolicy.

Zmiany w organizacji ruchu na Naramowicach

W nocy z piątku na sobotę, czyli z 8 na 9 października wprowadzone zostaną zmiany w rejonie węzła Lechicka/Naramowicka, co związane jest z rozpoczęciem prac przy przebudowie obecnego wyjazdu z Naramowic na ul. Lechicką.

Na ul. Lechickiej, na odcinku od ul. Murawa do Naramowickiej obowiązywać będzie ruch wahadłowy. Jednocześnie zostanie otwarta w całości północna łącznica węzła, dzięki czemu kierowcy jadący w kierunku ul. Murawa od mostu Lecha będą mieli możliwość skorzystania z alternatywnej trasy.

Zlikwidowany zostanie objazd przez ul. Dworską i Karpią. Kierowcy jadący od strony mostu Lecha kierowani będą przez rondo przy ul. Dworskiej, dalej północną łącznicą węzła do tzw. ul. Nowej Naramowickiej (wkrótce obowiązywać będzie nazwa aleja Praw Kobiet), a następnie do ul. Łużyckiej i Naramowickiej. Wyjazd z rejonu ul. Karpiej oraz Dworskiej będzie możliwy w kierunku ul. Sarmackiej i węzła przez rondo przy ul. Dworskiej.

Zmiany dotyczą także pieszych. Ze względu na prace przy sygnalizacji świetlnej, chodnik po zachodniej stronie ul. Naramowickiej, na odcinku od ul. Bolka do posesji nr 215 zostanie zamknięty. Możliwe będzie dojście do posesji.

Jak informuje spółka PIM, kierowcy, którzy chcieliby ominąć przejazdu przez odcinek, na którym obowiązuje ruch wahadłowy, mogą skorzystać z alternatywnej trasy przez ul. Sebrską, Al. Solidarności i Witosa, następnie w ul. Lechicką i dalej na ul. Lutycką. To trasa dla samochodów osobowych. Z kolei samochodu ciężarowe mogą kierować się ulicami: Hlonda, Podwale, Jana Pawła II, Baraniaka, Chartowo, Żegrze, Hetmańska, Reymonta, Przybyszewskiego, Żeromskiego, Niestachowska, Witosa i wrócić na ul. Lechicką lub kontynuować jazdę ul. Lutycką.

Również 9 października zmieni się organizacja ruchu w rejonie ulic Łużyckiej, tzw. Nowej Naramowickiej, Naramowickiej i Sarmackiej. Na wschodniej jezdni tzw. ul. Nowej Naramowickiej zostanie wprowadzony ruch dwukierunkowy, czyli kierowcy poruszający w stronę ul. Lechickiej nie będą musieli jechać przez ul. Naramowicką. Zmieni się także pierwszeństwo przejazdu na skrzyżowaniu ulic Naramowicka/Sarmacka/Karpia – uprzywilejowany zostanie ruch w relacji Sarmacka-Naramowicka. Skrzyżowanie ul. Nowej Naramowickiej i Sarmackiej stanie się skrzyżowaniem czterowlotowym, ale w dalszym ciągu będzie wyłączona jezdnia zachodnia ul. Nowej Naramowickiej na odcinku od Łużyckiej do Sarmackiej. Sygnalizacja świetlna pozostanie wyłączona, dlatego prosimy o zwracanie uwagi na bieżące oznakowanie.