Co powinno znaleźć się w ogłoszeniu motoryzacyjnym?

Dzisiaj kupujesz, jutro sprzedajesz. Warto pamiętać o tej zasadzie, ponieważ dotyka ona zdecydowaną większość posiadaczy samochodów. Po prostu z pewnych powodów pojazd przestaje spełniać oczekiwania użytkownika. Cóż, życie. Z tego powodu dobrze jest wiedzieć, co powinno znajdować się w poprawnie zredagowanym ogłoszeniu motoryzacyjnym, na co zwracać uwagę jako kupiec i czego unikać będąc sprzedającym? Czy to trudne? Przekonajmy się.

Co powinno znaleźć się w ogłoszeniu motoryzacyjnym?

Redakcja ogłoszenia, unikamy przesady

Ogłoszenia motoryzacyjne często zadziwiają swoją formą, optymizmem i podejściem do tematu. Niektóre są nad wyraz lakoniczne, a inne zbyt obszerne i wylewne, nachalnie zachęcające do kupna, co już samo w sobie budzi podejrzenia.

Opisywanie 15-letniego pojazdu jako rydwanu ognia z pewnością nie przysporzy chętnych, podobnie jak nadmierna skromność. Niska cena za „prawie nowy model” jest tak samo mało wiarygodna, jak super wysoka za staruszka określanego mianem „perły dla kolekcjonerów”. Dodajmy, że prawdziwi kolekcjonerzy mają własne źródła obrotu samochodami zabytkowymi i raczej nie szukają okazji, ani tym bardziej nie oferują aut na ogólnych portalach zajmujących się obrotem pojazdów.

Handel samochodami używanymi to także biznes, choćby jednorazowy. I jak to w biznesie bywa, wypada dokonać rzetelnej analizy wartości, którą i tak ocenią potencjalni nabywcy.

Ogłoszenia motoryzacyjne, zawartość

Dobre ogłoszenie motoryzacyjne powinno zawierać przede wszystkim opis samochodu wystawionego na sprzedaż, który jest w stu procentach zgodny z jego stanem faktycznym.

Opis powinien być prosty i rzeczowy. Im mniej zachwytów i peanów na temat samochodu, tym lepiej i co ważniejsze, wiarygodniej.

Ogłoszenie powinno zawierać:

  • Marka;

  • Model;

  • moc;

  • Pojemność silnika;

  • Rodzaj paliwa;

  • Kolor;

  • Liczba właścicieli;

  • Miejsce rejestracji;

  • Przebieg;

  • Rok produkcji.

W ogłoszeniu powinna znaleźć się informacja o tym, jakie konkretnie dokumenty dołączone są do samochodu (instrukcja obsługi, książka serwisowa, dokumenty odprawy celnej, faktura). Nieufność wzbudzi brak numeru VIN (nr nadwozia), dzięki któremu potencjalni zainteresowani mogą sprawdzić przebieg, historię przeglądów technicznych i informacje o ubezpieczeniu.

Na końcu można dodać informacje o wyposażeniu dodatkowym, opisać ewentualne prace udoskonalające samochód, a także podać, na jaki okres ważne jest jeszcze ubezpieczenie OC i przegląd techniczny. Jeżeli auto jest świeżo sprowadzone z zagranicy i kupujący będzie musiał ponieść dodatkowe opłaty jeszcze przed jego rejestracją, powinien zostać o tym uprzedzony.

Ogłoszenia motoryzacyjne skonstruowane w ten sposób nie są być może porywające jako dzieła literackie, jednak budzą zaufanie i zainteresowanie czytających je osób. I o to chodzi.

Gdzie szukać ogłoszeń wiarygodnych?

To proste. Tam, gdzie na miejscu zweryfikowane są podane w ogłoszeniu dane. Korzystając z ofert proponowanych przez Carvago, kupujący ma pewność, że samochód używany przedstawiony na tym portalu przejdzie szczegółowe badania techniczne, potwierdzające jego kondycję mechaniczną. Co więcej, firma sprzedaje proponowane pojazdy jako własne, udzielając tym samym rękojmi oraz gwarancji.

Osoby niedysponujące odpowiednią kwotą, mogą liczyć na wsparcie finansowe, za pośrednictwem atrakcyjnych programów kredytowych.

Transakcja zakończona zostaje wydaniem stosownych dokumentów, potwierdzających legalność samochodu, a tym samym umożliwiające rejestrację auta na terytorium RP.

Reklama jest dźwignią handlu, jednak w przypadku ogłoszeń motoryzacyjnych wszelkie przejaskrawienia dość szybko wychodzą na jaw. Zwłaszcza jeśli kupujący współpracuje z Carvago. Szerokiej drogi.