4 grudnia 2021

Fragment ul. Gryfińskiej już gotowy w nowym wydaniu

Zakończono budowę fragmentu ul. Gryfińskiej, która zyskała nie tylko nową nawierzchnię, ale także kanalizację deszczową, której do tej pory brakowało.

Fragment ul. Gryfińskiej już gotowy w nowym wydaniu

 

Ulica Gryfińska jest drogą osiedlową, jednak to nie oznacza, że została pominięta w planach inwestycyjnych. W ramach rozpoczętych w czerwcu prac wykonano nową nawierzchnię jezdni, dzięki czemu poprawił się komfort i bezpieczeństwo zarówno kierowców, jak i pieszych i rowerzystów. Prace objęły także budowę chodnika i przystanku autobusowego na ul. Złotowskiej przy ul. Gryfińskiej.

Wykonawca wybudował również kanalizację deszczową, która została włączona w instalację w ul. Złotowskiej. W listopadzie zostaną wykonane nasadzenia drzew.

W ramach obecnego pierwszego etapu inwestycji pracami objęto odcinek od ul. Złotowskiej do ul. Okoneckiej. Wprowadzono tam również strefę zamieszkania, co oznacza ograniczenie maksymalnej dopuszczalnej prędkości dla pojazdów do 20 km/h, a także możliwość poruszania się pieszych całą szerokością ulicy z pierwszeństwem przed pojazdami.

Zakończone prace budowlane czekają teraz na odbiory techniczne.

Docelowo przebudowa obejmie całą ul. Gryfińską oraz fragment ul. Wyszomierskiej na odcinku od ul. Templińskiej do ul. Miastkowskiej.