5 grudnia 2021

Poznań opanują klasyki motoryzacji – rusza Retro Motor Show

To wydarzenie przyciąga nie tylko miłośników motoryzacji. Od jutra teren Międzynarodowych Targów Poznańskich wypełnią retro pojazdy w ramach powracającego po dwóch latach przerwy Retro Motor Show. Impreza potrwa przez cały weekend.

Poznań opanują klasyki motoryzacji – rusza Retro Motor Show

Klasyki, modele kolekcjonerskie, dobrze znane modele i prawdziwe perełki – to wszystko i wiele więcej czeka na zwiedzających Retro Motor Show, które rozpocznie się w piątek i potrwa do niedzieli. Na terenie MTP będzie można zobaczyć kilkaset modeli retro pojazdów.

Jak zwykle, wśród wystawców znajdą się także organizacje i zrzeszenia sympatków motoryzacji, w tym m.in. Giełda Klasyków, Austor, Porsche Club Poland, Fabryka Klasyków, Citroen Club Polska, Automobilklub Wielkopolski czy Bawaria Racing Power.

W targowych pawilonach będzie można zobaczyć takie motoryzacyjne perełki jak m.in. 92-letni Rolls-Royce Phantom czy też modele Jaguarów sprzed kilkudziesięciu lat. Nie zabraknie kultowych Porsche, Cadillaców, BMW, Audi czy Mercedesów. Pojawią się także modele dobrze znane z różnego rodzaju filmów. Mustang Klub Polska na swoim stoisku zaprezentuje bardzo rzadki i mocno poszukiwany projekt Mustanga. Znajdą się tam również interaktywne atrakcje dla zwiedzających.

Będzie też coś z bardziej polskiego podwórka – Polonezy, Maluchy i Trabanty. To dobra okazja, by powspominać często pierwsze w życiu kierowcy samochody lub zobaczyć czym jeździli dziadkowie i rodzice.

Poza samochodami na MTP będzie można zobaczyć również motocykle i pojazdy specjalne, w tym wozy strażackie oraz pojazdy wojskowe.

Co ciekawe, z Retro Motor Show będzie można również wyjechać klasykiem. W ramach Giełdy Pojazdów Zabytkowych dostępne będą samochody wystawione na sprzedaż.

Wśród wystawców pojawią się też ci zajmujący się renowacją klasycznych pojazdów. Po raz kolejny będzie można ich spotkać w Akademii Renowacji. Dostępne będą tam także pokazy i wykłady.

W Strefie Retro Tuningu pojawią się pojazdy, których właściciele postanowili zmodyfikować swoje klasyki, niejednokrotnie tworząc z nich dzieła sztuki.

Będzie to już piąta edycja imprezy, która z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Przyciąga zarówno miłośników motoryzacji, jak i tych, którzy na co dzień nie interesują się samochodami, ale z chęcią podziwiają pojazdy retro.

Retro Motor Show potrwają od 5 do 7 listopada w pawilonach 5 i 6. Godziny otwarcia: piątek: 11:00 – 19:00; sobota: 10:00 – 18:00; niedziela: 10:00 – 17:00. Bilety dostępne są online.

 

autorka: A. Karczewska