4 grudnia 2021

Klasyki i motoryzacyjne perełki na Retro Motor Show

Na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich trwają targi Retro Motor Show. Impreza powróciła do kalendarza po dwóch latach przerwy. Po raz kolejny cieszy się dużym zainteresowaniem ze strony zwiedzających.

Klasyki i motoryzacyjne perełki na Retro Motor Show

Targi Retro Motor Show odbywają się już po raz piąty w historii. To prawdziwe święto miłośników motoryzacji, a także laików, którzy po prostu chcą z bliska przyjrzeć się kultowym retro pojazdom i motoryzacyjnym perełkom.

W targowych pawilonach na zwiedzających czeka kilkaset pojazdów, zarówno samochodów, jak i rowerów czy pojazdów specjalnych. Nie brakuje również modeli dobrze znanych z produkcji filmowych.

Podczas wizyty na targach można zobaczyć takie motoryzacyjne perełki jak m.in. 92-letni Rolls-Royce Phantom czy też modele Jaguarów sprzed kilkudziesięciu lat. Oczywiście w targowych halach „zaparkowały” też dobrze znane na polskim podwórku Polonezy, Maluchy i Trabanty.

Co ciekawe, z Retro Motor Show będzie można również wyjechać klasykiem. W ramach Giełdy Pojazdów Zabytkowych dostępne są samochody wystawione na sprzedaż.

Wydarzenie cieszy się dużym zainteresowaniem. Wśród zwiedzających są zarówno dzieci i młodzież zafascynowani tym, czym „jeździło się” w przeszłości, jak i dorośli, którzy niejednokrotnie wspominają poszczególne modele ze swojej młodości. Niestety, nie wszyscy pamiętają o obowiązku noszenia maseczek.

Impreza potrwa do niedzieli, 7 listopada.

 

autorka: A. Karczewska