13 sierpnia 2022

Kolejne zmiany w organizacji ruchu na Naramowicach

Wykonawca trasy tramwajowej na Naramowice kontynuuje prace wykończeniowe na oddanych już do użytku fragmentach dróg tworzących nowy układ komunikacyjny. Charakteryzują się one krótkotrwałymi, dynamicznymi zmianami organizacji ruchu.

Kolejne zmiany w organizacji ruchu na Naramowicach

 

Na 2 grudnia (czwartek) zaplanowano prace związane z układaniem ostatniej warstwy nawierzchni jezdni na skrzyżowaniu ul. Sarmackiej i al. Praw Kobiet. Przejazd w obu kierunkach będzie możliwy, wyłączane z użytku będą jednak fragmenty pasów ruchu. Tego samego dnia planowane są prace na fragmencie ul. Lechickiej służącym do jazdy w kierunku mostu Lecha, na odcinku od ul. Naramowickiej do przejścia dla pieszych przy stacji energetycznej. Ulegnie wtedy zmianie jedynie tor jazdy.

3 grudnia ostatnia warstwa nawierzchni układana będzie na zachodniej jezdni ul. Naramowickiej, na odcinku od marketu do Lechickiej, na wysokości przystanku tramwajowego Lechicka/Naramowicka. Prace nie będą miały wpływu na ruch, bo aktualnie ta część jezdni nie jest przejezdna. Natomiast 7 grudnia na czas prac związanych ze wschodnią jezdnią, ruch zostanie przełożony na zachodnią, a po zakończeniu robót wróci na obecną.

Zgodnie z zapowiedziami, ruch wahadłowy na ul. Lechickiej został zlikwidowany 27 listopada. Jedynie na 4 i 6 grudnia przewidziane są prace wymagające ponownego wprowadzenia ruchu wahadłowego kierowanego ręcznie w rejonie skrzyżowania ul. Lechickiej i Murawa. Wykonawca planuje roboty związane z warstwą ścieralną, co pozwoli na wykończenie układu jezdni w tym rejonie.

Wszystkie prace rozpoczną się po porannym szczycie komunikacyjnym. Kierowcy proszeni są  o zachowanie ostrożności i zwracanie uwagi na bieżące oznakowanie oraz stosowanie się do poleceń osób kierujących ruchem.