21 maja 2022

I cóż, że ze Szwecji. Ekologiczna ofensywa Volvo.

Coraz więcej klientów interesuje się aspektem ekologicznym produktów, które kupuje. W sektorze marek luksusowych jest to aż 2/3 nabywców. Ten sam odsetek nabywców chciałby widzieć etykietę informującą o neutralności węglowej na produktach by wiedzieć, jaki wpływ na środowisko mają określone materiały i produkty. To m. in. dlatego marka Volvo dąży do tego, żeby do 2025 r. aż 25 proc. materiałów stosowanych w nowych samochodach pochodziło z recyklingu. Obecnie Volvo oferuje opcje mieszanek wełny od dostawców posiadających certyfikaty odpowiedzialnego pozyskiwania wełny.

I cóż, że ze Szwecji. Ekologiczna ofensywa Volvo.

Z butelek PET i korków po winie

W ramach ambicji całkowitego wyeliminowania skór zwierzęcych firma Volvo Cars aktywnie pracuje nad znalezieniem wysokiej jakości i zrównoważonych źródeł wielu materiałów stosowanych obecnie w szeroko pojętym przemyśle samochodowym. Na przykład Nordico, nowy materiał do wnętrz stworzony przez Volvo Cars, będzie składał się z tekstyliów wykonanych z materiałów pochodzących z recyklingu, takich jak butelki PET, materiał z biomasy pozyskiwanej z lasów w Szwecji i Finlandii oraz korki z recyklingu z przemysłu winiarskiego – ustanawiając nowy standard dla wysokiej jakości wystroju wnętrz. Materiał ten zadebiutuje w nowej generacji modeli Volvo.

Brak samochodów w salonach? Nie w Volvo.

W ostatnich miesiącach dostępność nowych samochodów znacznie spadła. To skutek pandemii i związanych z nią opóźnień w produkcji półprzewodników wykorzystywanych w motoryzacji. Czy Klienci mogą zapomnieć o samochodach dostępnych od ręki? Okazuje się, że dealerzy Volvo dysponują autami z niewielkim przebiegiem, które posiadają fabryczną gwarancję Volvo, czyli taką, w której odpowiedzialność spoczywa na producencie, tak jak w przypadku nowych samochodów.

I cóż, że ze Szwecji

W ofercie Volvo Selekt  czyli sprawdzonych samochodów używanych znajdziemy Volvo pochodzące z europejskiej sieci sprzedaży. Są to zadbane modele z bogatym wyposażeniem.  Można wybierać spośród samochodów kilkuletnich, a także niemalże nowych modeli Volvo. Wiele z nich to samochody hybrydowe typu plug-in  , czyli ładowane z gniazdka, które wyposażone są w ekologiczne materiały.

Wełna, aluminium i drewno w Volvo V90

Przykładem takiego modelu jest Volvo V90  w ofercie Firmy Karlik, poznańskiego dealera Volvo. Samochód wyposażony jest w fotele sportowe z tapicerką tekstylną z elementami wykonanymi z wełny Slate Gray. We wnętrzu znajdziemy naturalne drewno Grey Ash oraz trójramienną, skórzaną kierownicę z elementami aluminium i dźwignię zmiany biegów ze szkła kryształowego Orrefors. Auto posiada napęd hybrydowy o mocy 303 KM generowanych przez silnik spalinowy oraz dodatkowe 87 KM pochodzące z silnika elektrycznego. Bogate wyposażenie uzupełniają podgrzewane siedzenia przednie podgrzewane dysze spryskiwaczy szyby przedniej oraz podgrzewana kierownica.

Więcej szczegółów na stronie  dealera