21 maja 2022

Kradzieże katalizatorów coraz częstsze w Poznaniu. Policja zatrzymała kolejnego złodzieja

Kradzieże katalizatorów to w Poznaniu niestety częsty problem. Wycinane są na osiedlowych parkingach, na miejscach parkingowych wzdłuż ulic czy nawet na parkingach przy marketach. W ostatnim czasie policjanci z Poznania zatrzymali kolejnego złodzieja, którego złapali na gorącym uczynku tuż po kradzieży katalizatora z jednego z pojazdów.

Kradzieże katalizatorów coraz częstsze w Poznaniu. Policja zatrzymała kolejnego złodzieja

 

Jak przyznają mieszkańcy Poznania, kradzieże katalizatorów niestety stały się w ostatnim czasie „plagą”. Złodzieje zwykle działają wieczorem i w nocy, kiedy na ulicach jest mniejszy ruch, na parkingach większy tłok, a na dworze ciemno, przez co trudniej ich zauważyć.

W ostatnim czasie policjanci z poznańskiej Wildy otrzymali informację od jednego z mieszkańców, którzy poinformował, że nieznany mężczyzna obserwuje samochodu zaparkowane na niestrzeżonym parkingu przy ul. Opolskiej.

Funkcjonariusze udali się na miejsce, a po dojechaniu zauważyli mężczyznę, który na ich widok zaczął uciekać. Mundurowi rozpoczęli pościg i już po chwili podejrzany został zatrzymany.

Okazało się, że chwilę wcześniej dokonał kradzieży katalizatora z pojazdu marki Renault. Policjanci szybko ustalili, że zatrzymany nie działał sam – jego wspólnicy są poszukiwani.

Zatrzymany 28-latek usłyszał zarzuty kradzieży za co grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.