29 czerwca 2022

Niebezpieczne manewry na ul. Reymonta zakończone wysokim mandatem

Slalom między samochodami na ul. Reymonta zakończył się dla poznańskiego kierowcy wysokim mandatem. Powód? Niebezpieczne zachowania i łamanie przepisów ruchu drogowego.

Niebezpieczne manewry na ul. Reymonta zakończone wysokim mandatem

Poznańska policja opublikowała dziś nagranie, na którym widać poranny slalom jednego z kierujących na ul. Reymonta w Poznaniu, który miał miejsce kilka dni temu. Kierowca na odcinku kilkuset metrów kilkukrotnie zmieniał pas ruchu, by wyprzedzić inne pojazdy.

Niestety, nie zachowywał przy tym ostrożności i łamał przepisy ruchu drogowego. Na nagraniu widać jak wyprzedza na przejściu dla pieszych, co jest zdecydowanie zabronione. Kierujący przekroczył również dozwoloną prędkość o 33 km/h.

Widzący to funkcjonariusze nie mogli nie zareagować. Kierowca został zatrzymany do kontroli. Wyprzedzanie na przejściu dla pieszych i zbyt szybka jazda to ogromne zagrożenie dla bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Kierowcy zobowiązani są do zachowania szczególnej ostrożności w rejonie „zebry”, a manewry kierującego z ul. Reymonta zdecydowanie tym nie były.

Kierujący został ukarany mandatem w wysokości 2300 złotych.

autorka: A. Karczewska