Jak zabezpieczyć się przed kradzieżą samochodu? Istnieje technologia, która może to zapewnić

Kradzież samochodu to jeden z problemów, które stale trapią polskich kierowców. Istnieje jednak technologia, dzięki której złodzieje mogą nie być zainteresowani wyborem akurat naszego auta. Wszystko za sprawą DNA Program.

Jak zabezpieczyć się przed kradzieżą samochodu? Istnieje technologia, która może to zapewnić

W Polsce liczbowo kradnie się już mniej niż przed wejściem naszego kraju do Unii, ale nadal jesteśmy w czołówce państw, gdzie występuje najwięcej kradzieży. Jak podaje strona dnaprogram.pl średnia ilośc aut kradzionych w Polsce jest równa 38 na 40 000. Dla porównania, w Unii Europejskiej wynik ten wynosi 20.

Jak zatem zabezpieczyć samochód przed kradzieżą? 

Okazuje się, że nie ma skutecznego, mechanicznego, zabezpieczenia przed kradzieżą. Złodziej kradnie tylko aby zarobić. Jeśli będzie mu się to opłacało, zawsze znajdzie sposób, aby przejąć auto. Dlatego też poznańska firma DNA Program Polska stworzyła technologię, która odwraca problem, sprawia, że złodziej nie jest zainteresowany kradzieżą takiego auta.

Na tym właśnie polega DNA Program, który ma 100% skuteczności. W Polsce w ostatnich 12 latach skradziono tylko pięć sztuk ze 120 tys., które zostały objęte tą technologią. Dwa z nich odnaleziono przez policje właśnie dzięki DNA.  Złodzieje nie chcą dać się złapać, a kiedy auto ma swoje DNA, to oni wiedzą, że ktoś prędzej czy później ich odnajdzie. Nie sprzedadzą również części z takich samochodów.

„W naszym światowym patencie natryskowym każde auto zostanie zabezpieczone przez przeszło 10 tysięcy mikrocząsteczek w przeszło 40 miejscach. Kod na mikrocząsteczkach jest połączony z VINem auta i tak stworzy się swoisty, nieusuwalny kod DNA auta”.

David Ney, DNA Program Polska

Pomysł firmy, mającej swoją siedzibę w Poznaniu, spodobał się na całym świecie. W Tokio DNA Program Polska odebrał od Toyoty Motor Corporation certyfikat uznania produktu za doskonały. Od 4 lat zabezpiecza on masowo Toyoty oraz Lexusy w Niemczech.

Dzięki technologii DNA właściciel nie tylko śpi spokojnie, ale też wie, że podczas naprawy czy serwisu żadna część czy podzespół nie będzie zamieniony bez jego wiedzy. Może on także zrezygnować z drogiego AC, jeżeli jego głównym powodem był strach przed kradzieżą.

DNA jest doskonałe do prewencji wielu przedmiotów. Dzięki tej technologii wspólnie z policją zabezpiecza się najbardziej wartościowe artefakty czy dobra kultury narodowej i sakralnej w całej Polsce. Taki sposób wykorzystywany jest chociażby w poznańskiej i gnieźnieńskiej katedrze. Zabezpieczane są również łodzie motorowe, maszyny budowlane, przeróżne przedmioty leasingowe, auta we flotach i wynajmach, praktycznie wszystkie wartościowe przedmioty, które trzeba strzec przed kradzieżą czy podmianą, ale także takie, które trzeba łatwiej identyfikować.

Jednorazowy koszt DNA to, dopóki inflacja nie zmusi firmy do podwyżki, 1800 zł netto. Zamówienia można składać na stronie http://www.dnaprogram.pl.