29 czerwca 2022

Poszukiwany przez sąd 39-latek pijany i pod wpływem narkotyków prowadził samochód

Zaczęło się od przekroczenia prędkości i niezapiętych pasów bezpieczeństwa, a skończyło na zatrzymaniu i pobycie w areszcie. Kontrola drogowa poznańskiej drogówki wykazała, że kierujący popełnił szereg wykroczeń i był poszukiwany.

Poszukiwany przez sąd 39-latek pijany i pod wpływem narkotyków prowadził samochód

Komenda Miejska Policji w Poznaniu poinformowała dziś o nietypowym rozwinięciu sytuacji podczas kontroli drogowej przeprowadzonej 1 kwietnia na jednej z poznańskich ulic. Funkcjonariusze zatrzymali kierującego samochodem osobowym, ponieważ przekroczył on dozwoloną prędkość i nie miał zapiętych pasów bezpieczeństwa podczas jazdy.

Okazało się jednak, że to tylko część przepisów, które złamał 39-latek. Podczas kontroli policjanci ustalili, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami, ponieważ stracił je za wcześniejsze wykroczenia. Na dodatek kierował on będąc pod wpływem alkoholu. Badanie wykazało, że miał niemal 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Co więcej, wynik testu na obecność narkotyków w jego organizmie także okazał się być pozytywny.

Sprawdzając jego dane w systemie policjanci ustalili również, że jest on poszukiwany przez Sąd Rejonowy Poznań Grunwald i Jeżyce do odbycia kary 90 dni pozbawienia wolności za wcześniejsze przestępstwa, które popełnił.

W takiej sytuacji 39-latek został natychmiast zatrzymany i przetransportowany do aresztu. Za popełnione czyny odpowie przed sądem.

 

autorka: A. Karczewska