9 grudnia 2022

Folia sposobem na dopieszczenie aut? Nowa metoda kradnie serca kierowców

Choć pogoda za oknem nie rozpieszcza, wiosenny czas to dobry moment, by zadbać o swoje samochody. Kierowcy poszukują coraz to nowych metod na dopieszczenie swoich aut, a firmy prześcigają się w realizowaniu innowacyjnych zabiegów.

Folia sposobem na dopieszczenie aut? Nowa metoda kradnie serca kierowców

Takim bez wątpienia jest korzystanie z folii, która ma zastąpić lakierowanie samochodu. O tym oraz o innych sposobach na podniesienie wartości i zadbanie o auta opowiadali Marcin Drozdowski i Piotr Skrzypacz z Glanc Projekt, poznańskiego studio kosmetyki samochodowej.

W wywiadzie z Anną Drzazgą poruszono kwestię folii. Wyszczególniono, iż używa się jej do ochrony (wtedy używa się folii ochronnej). Do poprawy wyglądu samochodu wybiera się zmianę koloru.

Folia jest transparentna, kilkuwarstwowa, chroni auto przed przetarciami, odpryskami, czy aktami wandalizmu. Jej plusem okazuje się krótki czas założenia i brak wpływu na wygląd samochodu. Kierowca nie musi martwić się, tak jak w przypadku nakładania lakieru, że firma nie trafi w odpowiedni kolor.

Plusem folii, jaki podali przedstawiciele Glanc Projekt, jest również to, iż jej nakładanie okazuje się procesem odwracalnym. Kierowca może zmieniać kolor okleiny co jakiś czas bez zmartwień, że wpłynie to na wygląd auta. Ciekawostką jest również fakt, że 80% samochodów oklejanych jest też z wnękami.

Zabezpieczenie auto, przy odpowiedniej pielęgnacji, podnosi również wartość samochodu. Obejmuje ona takie same zabiegi, jak w przypadku nieoklejonego pojazdu. Należy jednak uważać na myjkach bezdotykowych, aby z bliskiej odległości nie podważyć folii i omijać myjnie szczotkowe.

Poznańska firma Glanc Projekt, która swoją siedzibę ma na ulicy Malwowej 111, oprócz foliowania samochodów, zajmuje się również ich kompleksowym czyszczeniem. W wywiadzie jej przedstawiciele podzielili się ciekawostką odnośnie skórzanej tapicerki – jeśli się świeci, to znak, że jest brudna.

Więcej takich informacji usłyszeć można w programie “Hej Poznań”.