20 marca 2023

Perełki motoryzacji wyjadą na ulice – III Wiosenny Rajd Pojazdów Zabytkowych już w weekend

Już w najbliższą niedzielę odbędzie się III Wiosenny Rajd Pojazdów Zabytkowych. To gratka zarówno dla miłośników motoryzacji jak i laików w tym zakresie, którzy chcą po prostu zobaczyć wyjątkowe pojazdy z dawnych lat w ruchu.

Perełki motoryzacji wyjadą na ulice – III Wiosenny Rajd Pojazdów Zabytkowych już w weekend fot. B. Garba / archiwum redakcji

Wielkopolanie lubią retro pojazdy co widać przy okazji różnego rodzaju imprez związanych z zabytkowymi samochodami i perełkami motoryzacji. W najbliższy weekend kolejna okazja, by zobaczyć je tym razem w ruchu ulicznym.

Tegoroczna impreza organizowana przez Automobilklub Wielkopolski przy współpracy ze Średzką Koleją Powiatową oraz Dworem Podstolice będzie odbywała się w innej niż dotychczasowa lokalizacji. Jak wyjaśniają organizatorzy, niedzielny rajd ma być wstępem do IV Wiosennego Rajdu Pojazdów Zabytkowych: Śladami Średzkiej Kolei Powiatowej. Początkowo impreza miała odbyć się w 2020 roku, jednak z uwagi na pandemię została odwołana.

Rajd odbędzie się 24 kwietnia, w niedzielę. Uczestnicy wyruszą z Dworu Podstolice i przejadą ok. 90 kilometrów na metę, która jest zlokalizowana na Torze Poznań.

Dla uczestników imprezy przygotowano atrakcje związane z motoryzacją i kolejnictwem, co będzie dodatkowym plusem wiosennego rajdu. Pozostali mogą wypatrywać retro samochodów na trasie – to jedna z nielicznych okazji, by zobaczyć w ruchu tyle moto zabytków w ruchu drogowym jednocześnie.

 

autorka: A. Karczewska