21 maja 2022

Zyskają piesi, rowerzyści i kierowcy. Będą zmiany na ul. Pokrzywno

Piesi i rowerzyści zyskają nowe, bezpieczne drogi do poruszania się po ul. Pokrzywno, a kierowcy nową, komfortową nawierzchnię jezdni. Cała ulica będzie miała także brakującą obecnie kanalizację deszczową wraz z nowym oświetleniem. Prace przewidziano w ramach inwestycji, na realizację której spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie ogłosiła właśnie przetarg.

Zyskają piesi, rowerzyści i kierowcy. Będą zmiany na ul. Pokrzywno

 

Obecnie na ul. Pokrzywno brakuje odpowiedniej infrastruktury dla pieszych i rowerzystów, co negatywnie wpływa nie tylko na komfort, ale przede wszystkim bezpieczeństwo poruszania się po niej. W ramach planowanej inwestycji ulica zostanie przebudowana, co ma zmienić jej obecne oblicze.

Prace przewidziane są na ponad 800-metrowym odcinku drogi pomiędzy ul. Sanocką i Ropczycką. Kierowcy zyskają nową nawierzchnię jezdni. Najwięcej zmian czeka jednak pozostałych uczestników ruchu drogowego. Po wschodniej stronie powstanie nowa, dwukierunkowa i szeroka na dwa metry droga rowerowa. Po obu stronach ulicy piesi zyskają chodniki o szerokości od 1,5 do 2 metrów.

W ramach prac wybudowane będą zatoki i przystanki autobusowe.

Inwestycja przewiduje także budowę kanalizacji deszczowej, której obecnie brakuje, kanalizacji teletechnicznej oraz nowego oświetlenia. Skrzyżowania i zjazdy do posesji zostaną przebudowane, a całość zostanie uzupełniona nowymi nasadzeniami zieleni i małą architekturą, w tym stojakami rowerowymi, ławkami i koszami na śmieci.

autorka: A. Karczewska

fot. PIM