19 lipca 2024

Policjanci na motocyklach ćwiczyli na Torze Poznań pod okiem Mistrza Polski

Na Torze Poznań wielkopolscy policjanci doskonalili swoje umiejętności jazdy na motocyklu pod okiem doświadczonych instruktorów oraz Jacka Molika, motocyklowego Mistrza Polski. Szczególną uwagę poświęcono wykonywaniu niebezpiecznych i trudnych w wykonaniu manewrów, z uwagi na nieprzewidziane zdarzenia, jakie mogą przytrafić się podczas codziennej służby funkcjonariuszy.

Policjanci na motocyklach ćwiczyli na Torze Poznań pod okiem Mistrza Polski

 

Ćwiczenia odbyły się w ramach współpracy Wielkopolskiej Policji z Automobilklubem Wielkopolskim. Celem jest przede wszystkim doskonalenie wiedzy i umiejętności policjantów oraz podnoszenie poziomu bezpieczeństwa.

Policjanci z wydziałów ruchu drogowego wielkopolskiego garnizonu policji ćwiczyli w kontrolowanych warunkach na Torze Poznań różne scenariusze jazdy.

Szkolenie rozpoczęła część teoretyczna, po której nastąpiła część praktyczna pod okiem instruktorów, w tym Jacka Molika, wielokrotnego Mistrz Polski. Sprawdzano różne scenariusze, mając na uwadze możliwe nieprzewidziane sytuacje na drodze, także te wynikające z charakteru pracy funkcjonariuszy.

autorka: A. Karczewska 

fot. KWP Poznań

© 2021 MotoPoznań

Realizacja