Budowa węzła Grunwaldzka: ruch wahadłowy sterowany ręcznie

W związku z postępem prac przy budowie węzła przesiadkowego Grunwaldzka, w czwartek zostaną wprowadzone kolejne zmiany w organizacji ruchu, który będzie kierowany ręcznie

Budowa węzła Grunwaldzka: ruch wahadłowy sterowany ręcznie

 

Węzeł przy ul. Grunwaldzkiej ma umożliwić dogodne przesiadki między różnymi formami transportu zbiorowego – pociągiem, autobusem i tramwajem, zapewniając jednocześnie parking na samochody i rowery. Powstanie bezkolizyjny przejazd i przejście przez tory kolejowe co upłynni ruch w ciągu ul. Grunwaldzkiej.

Obecnie wykonawca skupia się na pracach związanych z przebudową uzbrojenia podziemnego. Z tego powodu od 12 maja, czyli czwartku, wyłączane będą z ruchu fragmenty jezdni i chodnika ul. Grunwaldzkiej. Prace będą rozpoczynać się każdego dnia o godzinie 5:00 i trwać cały dzień.

Dodatkowo, na 12 i 13 maja planowana jest przebudowa sieci teletechnicznej w rejonie posesji nr 396. Na czas prac wyłączony z ruchu będzie odcinek ul. Grunwaldzkiej przy ul. Twardogórskiej: najpierw, czyli 12 maja po wschodniej stronie, a dzień później po zachodniej. W tych dniach ruch prowadzony będzie wahadłowo i sterowany ręcznie.

Dla pieszych przygotowano obejście przez przejście dla pieszych przy ul. Twardogórskiej i Strzelińskiej.

W kolejnych dniach, czyli 14 i 15 maja prowadzona będzie przebudowa sieci teletechnicznej i wodociągowej w rejonie ul. Piwoniowe. Wówczas tam będzie wprowadzony ruch wahadłowy, także sterowany ręcznie.