Kilka godzin na jednej ulicy i aż 5 kierowców, którym zatrzymano prawo jazdy

Ulica Krzywoustego jest jedną z najdłuższych w Poznaniu, a odcinek od Ronda Rataje do granicy miasta, nazywany częścią „trasy katowickiej” często bywa miejscem, w którym kierowcy rozwijają większe prędkości – mimo ograniczenia do 70 km/h na zdecydowanej większości odcinka. W takich sytuacjach muszą liczyć się z konsekwencjami.

Kilka godzin na jednej ulicy i aż 5 kierowców, którym zatrzymano prawo jazdy

 

Poznańska policja poinformowała dziś o kolejnych przypadkach jazdy z nadmierną prędkością ulicą Krzywoustego. Jak się okazuje, wystarczyło kilka godzin, by zatrzymać prawo jazdy aż 5 kierującym, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym.

Na trasie poza standardowymi pomiarami prędkości przez patrol stojący w wyznaczonym miejscu, pojawiają się także patrole mobilne i właśnie taki zatrzymał jednego z pędzącym kierowców.

Kierujący prowadził pojazd z prędkością 132 km/h, czyli zdecydowanie więcej niż dopuszczalne 70. Został ukarany przez mundurowych mandatem karnym w wysokości 2 tysięcy złotych, 10 punktami karnymi oraz utratą prawa jazdy na trzy najbliższe miesiące.