Szkolenie Mercedes-Benz Safety Experience – jak budować świadomość kierowców?

Zabawa połączona z cenną nauką – to chyba najbardziej trafne określenie szkolenia Mercedes-Benz Safety Experience. Klienci oraz partnerzy marki mogli przetestować umiejętności panowania nad samochodem w trudnych warunkach. Osoby odpowiedzialne za organizację tego wydarzenia zdradziły szczegóły w programie “Hej Poznań”.

Szkolenie Mercedes-Benz Safety Experience – jak budować świadomość kierowców?

Przy tego typu szkoleniach ważne jest znalezienie odpowiedniego miejsca, które będzie bezpieczne. W tym przypadku padło na lotnisko Bednary. Nie mniej istotnym elementem jest wykwalifikowana kadra, potrafiąca przekazać wiedzę uczestnikom. Instruktorzy są często kierowcami i pilotami rajdowymi (bądź byli nimi w przeszłości), co niesie za sobą wartość merytoryczną.

“Szlifujemy umiejętności prowadzenia pojazdu w najlepszym możliwym miejscu, czyli bezpiecznym miejscu, pod okiem wykwalifikowanych instruktorów”

 mówi Remik Świątek, który jest Dyrektorem Zarządzającym MB Motors Poznań.

Uczestnicy brali udział w jazdach testowych. Nie były to jednak zwyczajne przejażdżki, a raczej prawdziwy sprawdzian umiejętności. Szkoleniu towarzyszyły wręcz ekstremalne warunki – kierowcy musieli zmierzyć się z płytami poślizgowymi, czy też z tzw. “szarpakami”. Wszystko po to, by zwiększać ludzką świadomość w zakresie panowania nad pojazdem.

“Urządzenia zweryfikują jak bardzo nasze myślenie o tym, jak dobrze potrafimy jeździć różni się od tego, co jest w rzeczywistości”tłumaczy rozmówca.

Oprócz zajęć praktycznych zorganizowano również część teoretyczną. Wiedza wraz z wyćwiczonymi nawykami powinna być gwarantem bezpieczeństwa za kółkiem. Uczestnicy szkolenia mogli poznać swoje słabości i wykorzystać obecność fachowców do wyeliminowania najpoważniejszych błędów w prowadzeniu samochodu. Tego typu inicjatywy są istotnym elementem procesu poprawy bezpieczeństwa na polskich drogach.

Po więcej informacji odsyłamy do programu “Hej Poznań”.

Organizatorem wydarzenia był Mercedes-Benz MB Motors mieszczący się w Poznaniu przy ul. Bolesława Krzywoustego 71