Na ulicach Poznania ponownie pojawią się historyczne tramwaje i autobusy

W najbliższy weekend na ulicach Poznania ponownie pojawią się historyczne tramwaje i autobusy – będzie można wybrać się na przejażdżkę liniami turystycznymi: tramwajową 0 i autobusową 100, a w sobotę – także 102. Zapraszamy również na Kolejkę Parkową Maltanka, która funkcjonuje nie tylko w weekendy, ale także w dni robocze.

Na ulicach Poznania ponownie pojawią się historyczne tramwaje i autobusy

W sobotę i niedzielę (2 i 3 lipca) znów będzie można wsiąść do historycznych pojazdów i sprawdzić, jak przed laty podróżowano po mieście. To dobry pomysł na spędzenie wolnego czasu, a jednocześnie dodatkowa atrakcja dla osób wybierających się m.in. na Termy Maltańskie lub do Nowego Zoo (dokąd zawiozą autobusy linii 100) bądź do Muzeum Broni Pancernej (linia 102).

W sobotę tramwajowa linia turystyczna 0 będzie obsługiwana przez wagon N, a w niedzielę na trasę wyruszyć ma 102Na.

Do obsługi linii turystycznej 100 na sobotę zaplanowane zostały Ikarus 280 oraz Solaris Urbino 12 – pierwszy sprzedany przez firmę Solaris Bus & Coach autobus z rodziny Urbino. W niedzielę – zgodnie z harmonogramem – na linię 100 mają wyjechać dwa Ikarusy.

Na linię 102 (funkcjonuje tylko w sobotę) planowane jest uruchomienie Ikarusa 260.

Więcej o liniach turystycznych (rozkład jazdy, cennik) w zakładce Turystyka.  W szczególnych sytuacjach wskazane powyżej pojazdy mogą zostać zmienione na inne.

Przypominamy również, że na Termy Maltańskie i do Nowego Zoo można dojechać także Kolejką Parkową Maltanka. Kursy odbywają się w dni robocze – co godzinę, a w weekendy – co 30 minut. W najbliższy weekend wagoniki z pasażerami pociągną lokomotywy spalinowe.