28 września 2022

Nowe chodniki i więcej zieleni miejskiej dzięki SPP na ul. Umińskiego

Wpływy ze Stref Płatnego Parkowania w Poznaniu przeznaczane są na inwestycje drogowe w danej okolicy. Dzięki temu pieniądze mieszkańców „powracają” do nich w postaci nowych chodników, nawierzchni jezdni czy też nasadzeń zieleni miejskiej. W ostatnim czasie zmiany wprowadzono na Wildzie, gdzie nowy wygląd zyskała ul. Umińskiego.

Nowe chodniki i więcej zieleni miejskiej dzięki SPP na ul. Umińskiego

 

Gdy kierowcy parkują na ulicach objętych Strefą Płatnego Parkowania, ich pieniądze częściowo wracają do nich w postaci przeprowadzonych inwestycji drogowych. W ostatnim czasie przeprowadzono zmiany na ul. Umińskiego, dzięki którym zyskali piesi i okoliczni mieszkańcy. Inwestycja była współfinansowana ze pieniędzy z opłat za parkowanie na Wildzie.

Gdy w ubiegłym roku wprowadzano Strefę Płatnego Parkowania na ul. Umińskiego zmieniono organizację ruchu, w ramach której m.in. uporządkowano sposób parkowania. Teraz przeprowadzono kolejne prace.

W ramach remontu wykonano nowy chodnik po obu stronach ulicy na odcinku od ul. Garczyńskiego do ul. Roboczej. Nowa, równa nawierzchnia nie tylko zapewnia większy komfort i bezpieczeństwo pieszych, ale także wygląda estetycznie.

Poziom estetyki podnoszą także nowe nasadzenia. W ramach prac posadzono 37 nowych drzew i 1100 sztuk zieleni niskiej. Ulica wygląda ładniej, co cieszy przede wszystkim okolicznych mieszkańców. Rośliny zapewnią lepszą retencję wód opadowych, a drzewa w przyszłości będą dawać cień obniżający temperaturę na ulicy w upalne dni.

Koszt przeprowadzonych robót wyniósł milion złotych i został częściowo pokryty z wpływów ze Strefy Płatnego Parkowania.

autorka: A. Karczewska

fot./vid. ZDM