9 grudnia 2022

Remont na ul. Matejki i Kasprzaka oficjalnie zakończony

Zakończono prace na ul. Kasprzaka i części ul. Matejki gdzie wymieniono nawierzchnię jezdni i wymieniono studnie i wpusty uliczne. Co jeszcze wykonano?

Remont na ul. Matejki i Kasprzaka oficjalnie zakończony

 

Inwestycją objęto odcinek ul. Matejki między ul. Wyspiańskiego do ul. Niegolewskich oraz ul. Kasprzaka od ul. Niegolewskich do ul. Hetmańskiej.

W ramach remontu zniszczona nawierzchnia została zerwana, a w jej miejscu ułożono nowe warstwy wiążącą i ścieralną. Dzięki temu jezdnia jest równa, a tym samym poruszanie po niej stało się przyjemniejsze i bezpieczniejsze. Warstwy wzmocniono geosiatką, co ma sprawić, że będą trwalsze i pewniejsze.

Prace objęty także wymianę studni kanalizacji deszczowej oraz wpustów ulicznych. Na koniec wykonano nowe oznakowanie poziome.

Zadbano również o bezpieczeństwo pieszych, zwłaszcza tych z dysfunkcjami wzroku i przy przejściach dla pieszych ułożono specjalne maty w wypustkami informujące o wejściu na jezdnię.

Choć kierowcy i rowerzyści korzystają już z nowej nawierzchni od pewnego czasu to jak informuje ZDM dopiero teraz zakończono wszelkie prace dodatkowe związane z inwestycją.

autorka: A. Karczewska