Zmiana w organizacji ruchu na ul. 23 Lutego

W sobotę (1 października) zmieni się organizacja ruchu na ul. 23 Lutego. Wprowadzane zmiany mają związek z wydłużeniem od poniedziałku (3 października) linii tramwajowej nr 98 z Zawad w rejon placu Cyryla Ratajskiego. Ruch tramwajowy na odcinku od pl. Wielkopolskiego do pl. Cyryla Ratajskiego będzie odbywał się od tego dnia dwukierunkowo, po północnym torze, a na ul. 23 Lutego, pomiędzy nieruchomościami nr 3 i 5, powstanie tymczasowy przystanek tramwajowy.

Zmiana w organizacji ruchu na ul. 23 Lutego

 

Już od soboty odcinek ulicy, na który wrócą tramwaje, będzie jednokierunkowy. Pojazdy będą mogły poruszać się wyłącznie od pl. Cyryla Ratajskiego w kierunku pl. Wielkopolskiego. W jednym kierunku będą mogli poruszać się także rowerzyści. Jadący w innych kierunkach poprowadzeni zostaną objazdami. Z Al. Marcinkowskiego w rejon pl. Cyryla Ratajskiego i ul. 27 Grudnia będzie można dojechać północną nitką pl. Wolności oraz ul. 3 Maja lub przez ul. Nowowiejskiego. Zwracamy uwagę na rozwieszone w okolicy komunikaty informujące o konieczności przeparkowania aut na czas wprowadzanej zmiany.

W związku z przygotowaniami do wydłużenia linii nr 98  w sobotę i niedzielę (1 i 2 października) będą trwały prace torowe na pl. Wielkopolskim. W trakcie ich trwania przystanki na placu Wielkopolskim będą nieczynne, a ich funkcję przejmie przystanek tymczasowy zlokalizowany na północ od stałego przystanku w kierunku centrum (przed zwrotnicą wyjazdową z pętli Pl. Wielkopolski). Nieczynne będą także przystanki położone przy torze południowym (właściwym do jazdy w kierunku ronda Śródka) na trasie od ronda Śródka do pl. Wielkopolskiego, ponieważ w weekend ruch tramwajowy na tym odcinku będzie odbywał się wyłącznie torem północnym.