31 marca 2023

Rozpoczęła się przebudowa ul. Sierpowej. Będzie kosztowała ponad 1,3 mln złotych

Rozpoczęła się przebudowa ul. Sierpowej, która potrwa kilka miesięcy. W ramach inwestycji powstanie nowa jezdnia, chodnik oraz oświetlenie ulicy, a całość uzupełnią nowe nasadzenia zieleni.

Rozpoczęła się przebudowa ul. Sierpowej. Będzie kosztowała ponad 1,3 mln złotych fot. ZDM Poznań

Celem inwestycji jest poprawa komfortu i bezpieczeństwa uczestników ruchu, a także zwiększenie poziomu estetyki w okolicy. Prace obejmą odcinek między ul. Szczepankowo a Brzoskwiniową.

Na 235-metrowym fragmencie ulicy powstanie szeroki na dwa metry chodnik, który będzie wybudowany po wschodniej stronie drogi. Wykonany zostanie z płyt betonowych. Nowy chodnik z płyt betonowych powstanie także w miejscu gruntowego łącznika między ul. Sierpową a Szczepankowo, czyli wzdłuż ogrodzenia przepompowni Aquanet.

Zmieni się też komfort i bezpieczeństwo zmotoryzowanych, ponieważ przebudowana zostanie jezdnia na ul. Sierpowej przed skrzyżowaniem z ul. Szczepankowo, która zyska nawierzchnię bitumiczną. Będzie połączona z istniejącym utwardzonym fragmentem ul. Sierpowej.

Na tym samym skrzyżowaniu (Sierpowa/Szczepankowo) zmieni się również geometria.

„Obecnie utwardzona jezdnia ul. Sierpowej „urywa się” na wysokości przepompowni, a ostatnie metry ulicy to nieutwardzona droga, łącząca się pod kątem ostrym z ul. Szczepankowo. Po przebudowie ul. Sierpowa kończyć się będzie łukiem i prostopadłym wlotem skrzyżowania” – wyjaśnia ZDM Poznań

Dodatkowo, wlot od ul. Sierpowej zostanie wyniesiony i zostanie tam wyznaczone przejście dla pieszych.

W ramach inwestycji zamontowane będzie także nowe oświetlenie, wybudowany zostanie kanał technologiczny i odwodnienie, a kierowcy zyskają zjazdy na posesje. Całość będzie uzupełniona nową zielenią, ponieważ w okolicy przybędzie 12 drzew.

Prace potrwają do końca kwietnia 2023 roku i będą kosztowało ponad 1,3 mln złotych. Część kosztów zostanie pokryta ze środków będących w dyspozycji Rady Osiedla Szczepankowo-Spławie-Krzesinki.

 

 

 

autorka: A. Karczewska