31 marca 2023

Trwa budowa ul. Hodowlanej. Na jakim etapie są prace i jak wygląda plac budowy?

Prace przy budowie ul. Hodowlanej w Poznaniu są coraz bardziej zaawansowane. Inwestycja ma zakończyć się za kilka miesięcy. Jak wygląda plac budowy?

Trwa budowa ul. Hodowlanej. Na jakim etapie są prace i jak wygląda plac budowy? fot. PIM

 

W ramach inwestycji powstaje nowa, jednolita i trwała nawierzchnia jezdni, a także chodnika i zjazdów do posesji. Budowana jest kanalizacja sanitarna i deszczowa, a istniejący rów melioracyjny jest konserwowany, by możliwe było odprowadzanie tam wód opadowych i roztopowych. Ulica zyska także nowy kanał technologiczny.

Wykonawca wybuduje również nowe oświetlenie uliczne w technologii LED, a całość uzupełnią nowe zasadzenia zieleni.

Prace rozpoczęły się w październiku 2022 roku i obecnie są już mocno zaawansowane.

Jak informuje Tomasz Płóciniczak, wiceprezes zarządu spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie, obecnie prace koncentrują się głównie na infrastrukturze podziemnej. Na odcinku od ul. Szklarniowej rozpoczęto roboty drogowej, a na ulicy bocznej od ul. Hodowlanej układany jest chodnik.

Do tej pory udało się też m.in. wykonać przewiert o długości ok. 75 metrów potrzebny do budowy kanalizacji sanitarnej oraz wbudować studnie kanalizacyjne na fragmencie dochodzącym do ul. Szklarniowej. Wykonawca rozpoczął również budowę komory pod przepompownię ścieków.

Zakończenie robót budowlanych planowane jest na II kwartał 2023 roku.


autorka: A. Karczewska

fot. PIM