Bezpiecznie z Volvo

Jak udzielać pierwszej pomocy? Jak się zachować, widząc wypadek? Jak zatamować krwawienie? W jaki sposób bezpiecznie poruszać się po drodze? – to tylko część pytań, z którymi mierzyli się uczestnicy praktycznego szkolenia „Bezpiecznie z Volvo” pod okiem Łosia Lagomka oraz maskotki wielkopolskiej Policji „sierżanta Pyrka”. Szkolenie odbyło się 18. lutego w salonie Volvo Firma Karlik.

Bezpiecznie z Volvo

Ratowanie życia

Bezpieczeństwo

Zdrowie drugiego człowieka

Sposób na przełamanie bariery lęku i strachu

To tylko kilka opinii uczestników szkolenia „Bezpiecznie z Volvo”, które miało miejsce 18.02 br. w salonie Firma Karlik przy ul. Torowej 14 w Poznaniu. Volvo Firma Karlik cyklicznie zaprasza klientów, dzieci i młodzież na szkolenia z udzielania pierwszej pomocy oraz bezpiecznego poruszania się po drodze, które realizuje wraz z doświadczoną grupą ratowników medycznych oraz z Policjantami z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu. 

Bezpieczeństwo jest w DNA marki. 

Już w latach pięćdziesiątych ubiegłego wieku w Volvo był dział zajmujący się bezpieczeństwem samochodów. A w 1970 roku w okolicach Goeteborga pracę rozpoczął Zespół Badania Wypadków. Warto pamiętać, że Volvo wprowadziło większość z dziś powszechnie stosowanych rozwiązań jak pasy bezpieczeństwa, zagłówki, czy łamana kolumna kierownicy. 

Chcemy kształtować umiejętności rozpoznawania niebezpieczeństw, unikania niepotrzebnego ryzyka oraz radzenia sobie w trudnych sytuacjach. W przypadku marki Volvo bezpieczeństwo jest priorytetem. Od dostarczania samochodów, przez szkolenia z bezpiecznej jazdy, po naukę ratowania życia. Bezpieczeństwo stanowi najważniejszy element kultury naszej firmy i wytycza nam kierunki w podejmowanych i realizowanych działaniach, to centralny element wszystkiego, co robimy

mówi Sylwia Skorupińska, dyrektor marketingu w Volvo Firma Karlik.

Dzieci, młodzież oraz dorośli powinni znać zasady postępowania w różnych sytuacjach życiowych, tak, aby uniknąć zagrożeń. Volvo Firma Karlik kieruje się szwedzką filozofią #omtanke, rozumianą jako troska i dlatego szczególną wagę przywiązuje do troski o bezpieczeństwo każdego uczestnika ruchu. 

Dlaczego warto?

W Europie każdego roku występuje nawet 400 tysięcy przypadków nagłego zatrzymania krążenia. Większość z nich ma miejsce w domu lub na ulicy. Wiele z tych osób umiera. Zdaniem Europejskiej Rady Resuscytacji śmiertelność można zmniejszyć nawet o 25% pod warunkiem, że więcej osób pozna zasady udzielania pierwszej pomocy i nie będzie się bało podejmować czynności ratunkowych. Każdy z nas może znaleźć się w sytuacji, w której będzie mógł uratować czyjeś życie – potrzebne są wiedza, szybkie reagowanie i umiejętność opanowania stresu. Dlatego sama teoria nie wystarczy. Uczestnicy szkolenia „Bezpiecznie z Volvo” pod okiem doświadczonych ratowników medycznych odbywają ćwiczenia praktyczne, pozorowane akcje ratunkowe z wykorzystaniem fantomów, aby poznać własne reakcje w sytuacjach kryzysowych i nauczyć się określonych zachowań, by udzielić poszkodowanym pierwszej pomocy.

Zajęcia są zawsze dostosowane do wieku uczestników. W trakcie szkolenia z udzielania pierwszej pomocy zostają przybliżone m.in. metody rozpoznawania zatrzymania oddechu oraz utraty przytomności, zasady udrożnienia dróg oddechowych, pozycja bezpieczna, opatrywanie ran, wezwanie pogotowia, podstawy resuscytacji krążeniowo-oddechowej, także z wykorzystaniem przenośnego defibrylatora AED, bezpieczne wyciąganie z samochodu poszkodowanego w wyniku kolizji drogowej. Dzieci uczą się poprzez zabawę i doświadczenia. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Poznaniu wraz z „sierżantem Pyrkiem” zaprosili najmłodszych do wspólnej wielkoformatowej edukacyjnej gry planszowej. Uczestnicy poprzez bezpośrednie doświadczenie zasad panujących na drogach, mogli zrozumieć jak poruszać się bezpiecznie. Dzieci spróbowały swoich sił także za kierownicą elektrycznego modelu Volvo cabrio i poznały podstawowe znaki drogowe. Dodatkowym ciekawym doświadczeniem była możliwość założenia alkogoogli.

Podczas eventu uczestnikom towarzyszył także Lagomek, brand hero Firmy Karlik, łoś, którego imię pochodzi ze Szwecji, bohater autorskiej książki, dzięki której dzieci dowiadują się  jak bezpiecznie podróżować i poruszać się w ruchu drogowym oraz jak dbać o środowisko.

Bezpiecznie z Volvo to cykl spotkań edukacyjnych dla dzieci i Klientów związanych z Volvo Firma Karlik. Podczas szkolenia uczestnicy mają możliwość praktycznego przećwiczenia udzielania pierwszej pomocy oraz poznają zasady bezpiecznego poruszania się po drodze.

W razie pytań:

marketing@karlik.dealervolvo.pl