31 marca 2023

“Wielkopolanki za kółkiem” – trwają zapisy na kolejny rajd tylko dla pań

Zbliża się Dzień Kobiet, a wraz z nim wyjątkowe wydarzenie dla pań zorganizowane przez Automobilklub Wielkopolski. Już od ponad 20 lat koledzy zrzeszeni w klubie organizują w tym czasie rajd turystyczny tylko dla kobiet – “Wielkopolanki za kółkiem”.

“Wielkopolanki za kółkiem” – trwają zapisy na kolejny rajd tylko dla pań fot. pexels

Tegoroczna edycja rajdu “Wielkopolanki za kółkiem” będzie jeszcze bardziej emocjonujący niż zwykle, ponieważ po długim czasie obostrzeń związanych z pandemią, możliwy jest powrót do normalnej formuły rajdu i cieszenie się nim w pełni.

W tym roku rajd będzie jeszcze bardziej ekscytujący, ponieważ załogi wyjadą poza Tor Poznań na dwa odcinki drogowe, gdzie będą poszukiwać Punktów Kontroli Przejazdu (PKP). Na samym torze rywalizować będą w sprawnościowych próbach.

Ponadto uczestniczki będą musiały wykazać się swoją wiedzą teoretyczną z zakresu ruchu drogowego oraz wiedzą ogólną z zakresu motoryzacji podczas rozwiązywania krótkich testów.

W czasie oczekiwania na wyniki, przewidziane są również prelekcje z zakresu wprowadzonych ostatnio zmian w przepisach ruchu drogowego oraz udzielania pierwszej pomocy.

Nie zabraknie również okazji do zrobienia pamiątkowych zdjęć na specjalnie przygotowanej “ściance” foto, a zdjęcia załóg trafią na pamiątkowe dyplomy.

Organizatorzy przygotowali również wiele nagród i wyróżnień, m.in. dla najlepszych załóg, najładniej przebranych i udekorowanych pojazdów oraz gadżety rajdowe dla wszystkich uczestniczek.

Rajd odbędzie się 5 marca. 

Zapisy trwają do 2 marca. Pełen regulamin dostępny jest na stronie klubowej (tutaj).