Rusza remont na ul. Roboczej – duże zmiany dla kierowców

Do początku lipca potrwają prace, a wraz z nimi utrudnienia na ul. Roboczej. W poniedziałek, 8 maja, rozpocznie się kolejny etap remontu nawierzchni jezdni.

Rusza remont na ul. Roboczej – duże zmiany dla kierowców fot. ZDM

 

Stara i zniszczona nawierzchnia jezdni zniknie z ul. Roboczej, a w jej miejsce pojawi się nowa, zapewniająca większy komfort i bezpieczeństwo.

Remont, który rozpocznie się 8 maja będzie prowadzony etapami. W poniedziałek zostaną wprowadzone zmiany w organizacji ruchu. Na odcinku od skrzyżowania z ul. Kosińskiego do ul. Spychalskiego jezdnia będzie zwężona i zostanie wprowadzony ruch jednokierunkowy w stronę centrum miasta. Objazd wyznaczono ulicami: Przemysłową, Sikorskiego, Umińskiego i Kosińskiego. vNie będzie możliwości wjazdu z ul. Roboczej w ulice: Sikorskiego, Czarnieckiego i Bergera.

Wprowadzone zostanie ograniczenie prędkości do 30 km/h, zakaz zatrzymywania się i postoju. Możliwe są również utrudnienia w ruchu pieszym. Kierowcy proszeni są o wcześniejsze usunięcie zaparkowanych samochodów z miejsc objętych zakazem.

Utrzymany zostanie dojazd i dojście do posesji.

Prace na wschodniej jezdni ul. Roboczej zaplanowano do 20 maja. W kolejnym etapie prace przeniosą się na jezdnię zachodnią.

© 2021 MotoPoznań

Realizacja