Tramwaje wrócą do centrum – zmieni się organizacja ruchu samochodów na ul. św. Marcin

W piątek zostanie wprowadzona zmiana w organizacji ruchu w rejonie ul. św. Marcin w związku z przywracaniem ruchu tramwajowego w centrum miasta.

Tramwaje wrócą do centrum – zmieni się organizacja ruchu samochodów na ul. św. Marcin

 

Z uwagi na uruchomieniem trasy tramwajowej w ciągu ul. św. Marcin, konieczne jest przełożenie dotychczasowego ruchu samochodowego na odcinku od al. Niepodległości do ul. Kościuszki z torowiska na jezdnię. Kierowcy będą mogli korzystać z pasów ruchu z nową nawierzchnią.

Na samym skrzyżowaniu ul. św. Marcin i al. niepodległości udostępnionych będzie więcej pasów ruchu. Kierowcy jadący od strony ronda Kaponiera będą mieli jeden pas do skrętu w lewo i jazdy prosto i drugi do skrętu w prawo. Na al. Niepodległości jadący od strony ul. Fredry będą mogli skorzystać z pasa do skrętu w prawo w ul. św. Marcin oraz do jazdy prosto. Na al. Niepodległości od strony ul. Matyi jeden pas będzie służył do skrętu w prawo w ul. św. Marcin,a drugi do jazdy prosto.

Wykonawca przygotowuje się też do zmiany organizacji ruchu na skrzyżowaniu ul. Św. Marcin i Ratajczaka. Przejazd będzie tam odbywał się przez przystanek wiedeński na wprost Świętym Marcinem w stronę Al. Marcinkowskiego, bez dotychczasowej możliwości skrętu w ul. Ratajczaka. Dojazd do posesji przy ul. Ratajczaka między pl. Wolności a ul. Św. Marcin będzie możliwy od strony Arkadii.

Kierowcy proszeni są o zwracanie uwagi na bieżące oznakowanie i zachowanie ostrożności w okolicy. Spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie przypomina, że obszar części ul. św. Marcin to wciąż plac budowy.

© 2021 MotoPoznań

Realizacja