19 lipca 2024

Śmigłowiec LPR uziemiony po wypadku na A2: Policyjny bus zderzył się z wirnikiem

W sobotę koło południa na autostradzie A2, na wysokości Krzesin, doszło do niecodziennego i poważnego incydentu. Śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego (LPR) został uziemiony po kolizji z policyjnym busem, który wjechał w jego wirnik nośny.

Śmigłowiec LPR uziemiony po wypadku na A2: Policyjny bus zderzył się z wirnikiem

Wypadek Motocyklisty

Na A2 trwała akcja ratunkowa po wypadku motocyklisty, który wypadł z drogi. Śmigłowiec LPR przybył na miejsce, aby udzielić pomocy poszkodowanemu. “A2 węzeł Krzesiny wypadek motocyklisty, przyleciało LPR, śmigłowiec się zepsuł i nie może odlecieć, blokada totalna” – relacjonował jeden z naszych Czytelników.

Kolizja z Policyjnym Busem

Jak ustalił reporter RMF FM, doszło do kolizji z radiowozem. “Kierowca policyjnego busa zignorował blokadę, przejechał pod wirnikiem nośnym helikoptera i zaczepił o niego antenami” – informuje portal RMF24.pl. Dodano również, że kierowca miał nie reagować na sygnały pilota i odjechać z miejsca zdarzenia.

Konsekwencje Incydentu

Nie wiadomo jeszcze, czy kolizja spowodowała poważne uszkodzenia śmigłowca. W wyniku zdarzenia, helikopter został uziemiony na autostradzie, co spowodowało całkowitą blokadę ruchu. Obecnie trwa oczekiwanie na mechanika, który oceni stan techniczny maszyny i ewentualnie dokona naprawy na miejscu.

Organizacja Ruchu

Dla kierowców wyznaczono objazd przez węzeł Poznań Krzesiny, aby zminimalizować utrudnienia w ruchu drogowym. Policja apeluje o ostrożność i stosowanie się do wyznaczonych objazdów.

 

© 2021 MotoPoznań

Realizacja